Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnai dalyvaus pratybose ,,Perkūno karys 2012“

Kovo 5-16 d. LDK Butigeidžio dragūnų mokomajame batalione Klaipėdoje vyks kasmetinės Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinių pajėgų Ryšių ir informacinių sistemų vienetų pratybos „Perkūno karys 2012”. Mokymuose dalyvaus daugiau kaip 100 karių iš visų kariuomenės pajėgų ir 15 pareigūnų iš įvairių vidaus sistemos tarnybų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Viešojo saugumo tarnybos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos. Šių pratybų metu bus siekiama gerinti kariuomenės ir šalies vidaus tarnybų bendradarbiavimą užtikrinant patikimą, saugų ir laiku vykstantį duomenų perdavimą vykdant taikos meto užduotis.

Per jas vienu metu vyks dar ketverios taktinio lygmens pratybos: Karinėms oro pajėgoms priklausantis Oro gynybos batalionas vykdys objekto oro gynybos pratybas, Specialiųjų operacijų pajėgų kariai treniruosis vykyti specialiąsias operacijas, PAGD vykdys gaisro gesinimo pratybas Būtingės naftos terminale, o Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo operacijų centras treniruosis savo standartines veiklos procedūras.

Nuo 2010 m. rengiamos pratybos šiais metais bus ypatingos tuo, kad jose pirmą kartą dalyvaus ir pareigūnai iš VSAT ir stebėtojai iš Vyriausybinių ryšių centro prie Valstybės saugumo departamento. Be to, šiųmetinėse pratybose, atsižvelgiant į šiuolaikines grėsmes, pirmą kartą bus vykdomas pratybų telekomunikacijų tinklų kibernetinio pažeidžiamumo vertinimas, kurį atliks Ryšių ir informacinių sistemų prie Krašto apsaugos ministerijos specialistai.

Per pratybas „Perkūno karys 2012” bus bandoma sujungti kariuomenės telekomunikacijų tinklus su pratybose dalyvaujančių tarnybų tinklais ir perduoti jais įvairaus pobūdžio informaciją (vaizdą, garsą, duomenis ir pan.).

Pirmąją pratybų „Perkūno karys 2012” savaitę ryšininkams bus dėstomos teorinės paskaitos ir vyks praktiniai užsiėmimai. Antrąją savaitę Klaipėdos apskrityje vyks aktyvioji pratybų fazė. Jos metu pratybų dalyviai vykdys įvairias ryšio palaikymo užduotis, būdingas TMU OP, pagal iš anksto sukurtą scenarijų.

kriminalai.com

šaltinis: VPGD info.

Posted Under
Be kategorijos