Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja: vėjas talžys pamarį

pajurysSinoptikų duomenimis, sausio 12-osios rytą, pradedant vakariniais rajonais, ims stiprėti pietvakarių, vakarų vėjas, jo gūsiai sieks nuo 15 iki 18  metrų per sekundę.  Ketvirtadienį daugelyje šalies rajonų vėjo gūsiai sustiprės nuo 15 iki 20 metrų per sekundę, pajūryje gali siekti nuo 22 iki 27 metrų per sekundę. Penktadienį vėjas nerims ir toliau siaus Lietuvoje. Vėjo gūsiai šeštadienį turėtų silpnėti  ir tik kai kuriose šalies vietose jie sieks nuo 15 iki 18 metrų per sekundę.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja gyventojus būti atsargius ir primena, kaip elgtis. Pučiant stipriam vėjui, gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos. Būtina perspėti darbuotojus apie artėjantį pavojingą hidrometeorologinį reiškinį ir informuoti, kokie darbai turi būti nutraukti.  Be to, pučiant stipriam vėjui, sustabdykite krovos darbus, nedirbkite su atvira ugnimi.

Nestovėkite po aukštais medžiais, venkite būti po elektros perdavimo ir ryšių linijomis, netoli jų atramų, nestatykite automobilių po medžiais. Nelieskite ir ant laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, nes jie gali sukelti pavojų Jūsų gyvybei.

Tuo pačiu norime priminti šalies gyventojams, kaip elgtis esant plikledžiui, nes šiomis dienomis sinoptikai prognozuoja ir jį. Būkite ypač atsargūs vairuodami automobilį, vaikščiodami šaligatviais ir keliais. Leisdamiesi ar kildami laiptais, laikykitės už turėklų, medžių ar krūmų. Kai labai slidu, kaip ir esant stipriam vėjui,  geriausia likti namuose, ypač pagyvenusiems žmonėms.

Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Gal šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai. Pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems. Taip pat informuokite kaimynus,  kad nelaimės atveju jie gali skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

kriminalai.com

šaltinis: PAGD info.