Prezidentė atleido generalinio prokuroro pavaduotoją A.Neverą

nevera prezidente
Andrius Nevera Generalinio prokuroro pavaduotoju buvo paskirtas 2011 m. balandžio 12 d. – LRP nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgdama į generalinio prokuroro Dariaus Valiaus teikimą, pasirašė dekretą dėl Andriaus Neveros atleidimo iš generalinio prokuroro pavaduotojo pareigų.

Sausio 30 d. Andrius Nevera generaliniam prokurorui Dariui Valiui įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

„Esu tikras dėl savo viešų ir privačių interesų skaidrumo, šiuo klausimu mane palaiko didelė teisininkų bendruomenė. Dėl tarnybos valstybei nesu sulaukęs priekaištų, tačiau būtų keblu ją tęsti tapus agresyvios priešrinkiminės kampanijos taikiniu. Viliuosi, kad mano atsistatydinimas leis prokuratūrai išvengti sąmoningai ir piktavališkai metamo šešėlio ir padės įsibėgėjančiai, tinkama linkme nukreiptai prokuratūros pertvarkai. Visiems prokurorams linkiu profesionaliai ir sąžiningai įgyvendinti jiems patikėtą misiją“, – įteikdamas pareiškimą sakė A. Nevera.

Andrius Nevera Generalinio prokuroro pavaduotoju buvo paskirtas 2011 m. balandžio 12 d.

38-erių metų teisininkas prieš tai dirbo Aukščiausiojo teismo Teisės tyrimų ir apibendrinimo departamento direktoriaus pavaduotoju, anksčiau buvo šio bei Tarptautinės teisės ir ES teisės departamento direktoriumi. Išsilavinimą ir socialinių mokslų srities teisės krypties daktaro laipsnį Andrius Nevera įgijo M. Romerio universitete, šiuo metu taip pat yra šio universiteto Teisės fakulteto Baudžiamosios teisės ir kriminologijos katedros docentas.

A.Nevera turi 1į metų teisinio pedagoginio, mokslinio darbo patirtį, yra daugiau kaip dvidešimties mokslinių straipsnių autorius Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje, yra Lietuvos mokslo tarybos ekspertas. Jis taip pat dalyvavo rengiant Baudžiamojo, Baudžiamojo proceso kodekso ir kitų teisės aktų projektus.

Viena svarbiausių generalinio prokuroro pavaduotojo atsakomybės sričių buvo ikiteisminių tyrimų kontrolė.

kriminalai.com