Policijos pasitikėjimo telefonu registruojama kas metai vis daugiau pranešimų

pasitikejimo telefonasTelšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Telšių aps. VPK) pasitikėjimo telefonu gautas bei įregistruotas 71 pranešimas (2010 m. – 67), iš jų mieste – 34 ir rajone – 37 pranešimai. Telšių aps. VPK Mažeikių rajono policijos komisariato (toliau – Mažeikių r. PK) pasitikėjimo telefonu gauta bei registruota 10 pranešimų; Telšių aps. VPK Plungės rajono policijos komisariate (toliau – Plungės r. PK) – 12 informacijų. Visi pranešimai buvo neatidėliotinai tikrinami. Nuo 2011 m. liepos 22 d. Mažeikių r. PK pasitikėjimo telefonas nepriima skambučių, nes dėl žaibo iškrovos buvo sugadinta anoniminių pranešimų telefono įrašymo įranga. Visi pranešimai buvo anoniminiai.

Dvi informacijos buvo persiųstos Telšių rajono savivaldybei dėl „Telšių vandenys“ įstaigos automobilio naudojimo savo reikmėms po darbo valandų, jos nepasitvirtino.

Daugiausiai buvo gauta pranešimų apie naminės degtinės laikymą ir pardavinėjimą – 30, iš jų 8 pasitvirtino. Gauta 17 pranešimų apie kontrabandinių cigarečių laikymą ir pardavinėjimą, iš jų 3 informacijos pasitvirtino. Mažeikių r. PK buvo gautos 2 informacijos apie naminės degtinės laikymą ir pardavinėjimą, 1 pasitvirtino. Taip pat gauti 2 pranešimai apie tai, kad nepilnamečiams asmenims yra pardavinėjamas alkoholis bei cigaretės. Minėtos informacijos nepasitvirtino. Plungės r. PK buvo gauti 3 pranešimai apie naminės degtinės laikymą ir pardavinėjimą, visi nepasitvirtino. Vienas pranešimas gautas dėl prekybos kontrabandinėmis cigaretėmis. Minėta informacija nepasitvirtino.

Buvo gautos 5 informacijos Telšių kriminalinei policijai apie nusikalstamas veikas, iš kurių 2 pasitvirtino. Plungės r. PK buvo gauti 2 pranešimai kriminalinei policijai apie nusikalstamas veikas, kurie nepasitvirtino.

Taip pat gauta 13 pranešimų dėl Kelių eismo taisyklių pažeidimų, kuriuos patikrinus net 9 pasitvirtino (2010 m. – 11 informacijų, iš jų 6 pasitvirtino). Mažeikių r. PK gautas 1 pranešimas dėl KET pažeidimo, Plungės r. PK – 2, kuriuos patikrinus, informacijos nepasitvirtino.

2011 metais Telšių apskrityje buvo gautos 27 kito pobūdžio informacijos, iš kurių pasitvirtino 10.

Telšių aps. VPK pasitvirtino 30 gautų pranešimų ir tai sudaro 42,2 proc. visų pasitikėjimo telefonu gautų informacijų, Mažeikių r. PK – 10,0 proc., Plungės r. PK visos gautos informacijos nepasitvirtino.

Telšių apskrityje pasitikėjimo telefonais per mėnesį vidutiniškai skambinama 7-8 kartus.

Policijos pareigūnai dėkingi Telšių apskrities gyventojams, kurie teikia informaciją. Manome, kad dauguma Telšių apskrities gyventojų žino arba girdėjo apie policijoje veikiantį pasitikėjimo telefoną, jo numeris skelbiamas VPK interneto puslapyje, žiniasklaidoje.

Gyventojams primename, kad norėdami pranešti jiems žinomą informaciją apie rengiamą, daromą ar padarytą nusikaltimą ar kitus teisės pažeidimus, visą parą gali skambinti nurodytu pasitikėjimo telefonu 8-444-60345. Darbo valandomis į skambučius atsiliepia policijos pareigūnas, ne darbo valandomis bei poilsio ir švenčių dienomis – autoatsakiklis, tekstu: „Sveiki, Jūs paskambinote į Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pasitikėjimo telefoną. Prašome po signalo palikti norimą žinutę. Ačiū“. Taigi, paskambinę pasitikėjimo telefono numeriu, visų pirmą išklausykite pranešimą ir tik po signalo kalbėkite. Paskambinęs asmuo gali prisistatyti arba anonimiškai pranešti turimą informaciją. Anonimiškumą garantuojame. Informacija išklausoma kiekvieną darbo dieną, o nedarbo ar švenčių dienomis – artimiausią darbo dieną. Informacijai pateikti pasitikėjimo telefonu laikas neribojamas.

Telšių apsk. VPK informuoja: jei norite pranešti apie tuo metu vykdomus teisės pažeidimus, kuriuos būtina patikrinti nedelsiant, patartume skambinti policijos budėtojui bendruoju pagalbos telefonu 112. Tokiu būdu bus pasiektas operatyvesnis reagavimas.

Akivaizdu, kad pasitikėjimo telefonai visuomenei yra reikalingi ir naudingi, be to, taip ugdomas piliečių sąmoningumas. Lygiai taip pat ji naudinga ir mums, tai yra patiems policijos pareigūnams. Todėl norime paraginti apskrities žmones dar aktyviau naudotis šia galimybe ir nedelsiant pranešti apie galimus pažeidimus ir kitas negeroves.

Norime priminti, kad šauksmai, švilpavimas, garsus dainavimas arba grojimas muzikos instrumentais bei kitokiais garsiniais aparatais ar kiti panašūs veiksmai gatvėse, viešose vietose, o vakaro ir nakties metu ir gyvenamosiose patalpose yra viešosios tvarkos trikdymas. Už viešosios tvarkos trikdymą numatyta administracinė atsakomybė bei bauda iki 1000 Lt. Vakaro metas – nuo 18.00 val. iki 22.00 val. Nakties metas – nuo 22.00 val. iki 6.00 val. Draudžiama rūkyti laiptinėse bei bendro naudojimo patalpose. Tai numatyta tabako kontrolės įstatyme. Už tai yra numatyta administracinė atsakomybė. Vairuotojai, kurie kieme stato savo transporto priemones ant vejos ar šaligatvio, pažeidžia Kelių eismo taisykles, už ką taip pat yra numatyta administracinė atsakomybė.

kriminalai.com

šaltinis: Telšių apsk. VPK info.