Policijos mokyklos kursantas praktikos Kelmėje metu išgelbėjo vyro gyvybę

policijos mokyklos kursantasPolicijos mokyklos kursantas praktikos Kelmėje metu išgelbėjo vyro gyvybę

Birželio 3-iosios naktis, trečią savaitę praktiką Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelmės rajono policijos komisariate atliekančiam Lietuvos policijos mokyklos kursantui Ugniui Vasiliauskui ilgam įstrigs atmintyje ir vis primins apie pirmąją išgelbėtą žmogaus gyvybę.

Iškart po vidurnakčio, 00.11 val., Kelmėje patruliavęs Telšių apskr. VPK Kelmės r. PK Kriminalinės policijos skyriaus tyrėjos ir kursanto ekipažas sulaukė pranešimo apie viename iš nuosavų namų kieme gyventojų keliamą triukšmą. Nuvykus raminti kaimynų poilsį trikdančių asmenų, policijos ekipažą pasitiko mirtina tyla. Pasibeldus į namų duris ir apžiūrėjus kiemą, asmenų, o juo labiau triukšmaujančių, nesutikta, tad policijos pareigūnė ir kursantas sėdo į tarnybinį automobilį ir pasuko išvažiavimo link. „Važiuojant pro vartus, staiga pastebėjau kiemo gale kažką judant. Šūktelėjau kolegei, kad ši sustabdytų automobilį ir pasišviesdamas žibintuvėliu nubėgau į tamsą. Mane pasitikęs vaizdas šokiravo, tačiau išgąsčiui laiko nebuvo, turėjau veikti nedelsiant, nes kiekviena akimirka galėjo kainuoti gyvybę“, – tos nakties praktikos išgyvenimus prisiminė Ugnius.

Prie judančio silueto nubėgęs kursantas išvydo kniūpsčią vyrą. „Tik paskui, gerai įsižiūrėjęs supratau, kad vyras bando pasitraukti iš gyvenimo. Ant jo kaklo pastebėjau apsivijusią ploną virvę, kuri buvo užrišta ant šakos“, – prisiminimais dalijosi kursantas. Supratęs, kad bet kurią akimirką vyras gali mirti, jis čiupo jį, kilstelėjo ir atlaisvino kaklą. Vaduoti vyro kursantui pagalbon atskubėjo ir kartu su juo buvusi pareigūnė.

„Ačiū, kad išgelbėjote, jau būčiau miręs“, – įkvėpęs gurkšnį oro, į savo gelbėtojus kreipėsi iš kilpos išvaduotas vyras. Vėliau paaiškėjo, kad neblaivus 38 metų vyras, įvykus konfliktui su sutuoktine, tokiu būdu bandė pasitraukti iš gyvenimo. Išvaduotas vyras perduotas į medikų rankas. Akivaizdu, kad impulsyvus ir neatsakingas poelgis vyrui galėjo baigtis tragiškai, jei ne atsitiktinai už judančio objekto užkliuvęs kursanto žvilgsnis.

Ši istorija pareigūnu siekiančiam tapti Ugniui atskleidė kitokią tarnybos pusę. Įvykęs incidentas parodė, kad policijos pareigūnas kiekvieną akimirką privalo būti pasiruošęs ginti, saugoti ir padėti. Nes niekas nežino, kokia netikėta gali būti bet kurio įvykio atomazga. Išgelbėta vyro gyvybė kursantui įkvėpė dar daugiau pasitikėjimo savimi ir suteikė džiaugsmo pojūtį, užkirtus kelią beprasmei jauno vyro mirčiai.

kriminalai.com

šaltinis: Telšių apskr. VPK informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį