Policijos delegacija lankėsi Norvegijoje

Policijos atstovai NorvegijojePolicijos delegacija lankėsi Norvegijoje

Policijos generalinio komisaro Lino Pernavo vadovaujama delegacija praėjusią savaitę lankėsi Norvegijoje, kur buvo išsamiai supažindinta su Norvegijos policijos veikla, atskirų tarnybų funkcijomis, struktūra. Policijos delegacijai buvo išsamiai pristatytos Norvegijos policijos vykdomos pertvarkos, Norvegijos policijos mokymo sistema, bendruomenės policijos veikla.

Policijos delegacija apsilankė Romerike policijos rajone, kur susipažino su šio komisariato veikla iki ir po reformos, svečiams pristatyta pokyčių nauda, aptartos problemos, su kuriomis susidūrė norvegai.

Susitikimo metu kalbėta ir apie finansinių nusikaltimų tyrimą, ypatingai išskiriant pažeidžiamų asmenų apklausą, baudžiamąjį persekiojimą ir pan. Lietuvos delegacijai pristatyta Norvegijos policijos veikla Gardermoen oro uoste.

Policijos delegacija lankėsi ir Oslo policijos rajono policijos komisariate, kur jo vadovas Hans Sverre Sjøvold pristatė sostinės policijos veiklą.

Susitikime su centrinės kriminalinės policijos vadovais aptartos Lietuvos piliečių Norvegijoje daromos nusikalstamos veikos, pristatyti naujausi kriminalistiniai tyrimai ieškant sprogmenų, analizuojant elektroninę erdvę ir t.t.

Vizito metu Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas susitiko su Norvegijos nacionalinės policijos komisaru Odd Reidar Humlegård.

Pasak policijos generalinio komisaro Lino Pernavo, susitikimas buvo labai konstruktyvus ir naudingas. „Dar kartą įsitikinome, kad Lietuvos policija, vykdydama pertvarka, eina teisingu keliu. Buvo labai įdomu išgirsti kaip su pertvarkomis susitvarkė Norvegijos policija. Darome daug panašių dalykų, tačiau pas mus jie vyksta daug greičiau“-reziumuodamas išvyką teigė policijos vadovas.Policijos atstovai Norvegijoje

Policijos delegacija taip pat lankėsi Lietuvos Respublikos ambasadoje, kur susitiko su ambasadore Izolda Bričkovskiene.

Susitikimas organizuotas įgyvendinant projektą Nr. NOR-LT12-VRM-01-TF-01-002 „Lietuvos policijos (Kriminalistinių tyrimų centro ir Kriminalinės policijos biuro) gebėjimų stiprinimas“, finansuojamą 2009-2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos LT12 „Šengeno bendradarbiavimas ir kova su tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu, įskaitant prekybą žmonėmis ir klajojančias nusikalstamas grupuotes“ lėšomis.

kriminalai.com

šaltinis: VRM info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *