Policija stiprina pėsčiųjų ir vairuotojų kontrolę

policija patikrinimas kontrolėŠių metų avaringumo statistika, palyginti su 2011 metų pradžia, gerokai blogesnė, todėl policija stiprina eismo dalyvių kontrolę, ypač pėsčiųjų ir transporto priemonių vairuotojų. Praėjusiais metais eismo įvykiuose žuvo 111 pėsčiųjų, 28 iš jų – pėsčiųjų perėjose. 2010 metais išaiškinti 18 594 pėsčiųjų padaryti pažeidimai, 2011 metais – 15 282. Utenos apskrities teritorijoje 2011 metais žuvo 5 pėstieji, buvo išaiškinti 1 507 pėsčiųjų padarytų Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Akcentuotina, kad pėstieji nepaiso vienos iš pagrindinių savo pareigų, numatytų Kelių eismo taisyklėse – įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį bei įsitikina, kad tai saugu. Kita problema – atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų nenaudojimas tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui.

Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, atsižvelgdamas į tai, kad ne visi eismo dalyviai yra sąmoningi ir, nepaisydami Kelių eismo taisyklių reikalavimų, kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems, iki š. m. balandžio 1 d. stiprina pėsčiųjų, taip pat dviračių vairuotojų kontrolę. Prioritetas skiriamas šių eismo dalyvių daromiems pažeidimams išaiškinti ir jų prevencijai.

Taip pat savaitgaliais bus vykdomi vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai.

kriminalai.com

šaltinis: PD info.