Policija įspėja: kalbėti mobiliuoju telefonu vairuojant draudžiama

draudžiamaAtrodytų, savaime suprantama, kad kelyje transporto priemonių vairuotojų dėmesys turi būti skirtas automobiliui vairuoti, tačiau dažnai tenka matyti vairuotojų, kurie, net ir atlikdami sudėtingus manevrus, iš rankų nepaleidžia telefono.

Panevėžio apskr. VPK Biržų rajono policijos komisariato pareigūnai 2011 metais nustatė 171 (2010 m. – 191) mobiliojo ryšio telefonų naudojimo pažeidimų vairuojant.

Kelių eismo taisyklių 21 punkte numatytas reikalavimas transporto priemonių vairuotojams, kad būnant prie automobilio vairo, kalbėti mobiliuoju telefonu leidžiama tik išjungus stovinčio automobilio variklį arba naudojant laisvų rankų įrangą.

Policija primena, kad vairavimas ir jo metu šnekėjimas mobiliuoju telefonu, susirašinėjimas trumposiomis žinutėmis ar naršymas internete sudaro didesnę galimybę patekti į eismo įvykį, padidina susidūrimo su kita transporto priemone galimybę, mažina gebėjimą išlaikyti saugų važiavimo atstumą tarp transporto priemonių. Vairuotojai turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų.

Policija įspėja, kad Administracinių teisės pažeidimų kodekso 124 (1)straipsnio 2 dalies nuostatomis, draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymas transporto priemonių vairuotojams užtraukia baudą nuo 100 iki 300 litų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apskr. VPK Biržų r. PK info.