Pinigai už kvaišalų platinimą uždirbami lengvai, bet neilgai

Susigundęs greit ir lengvai už kvaišalų platinimą uždirbamais pinigais 20-metis šiaulietis Žilvinas Č. šių metų vasario 8 d. išgirdo griežtą Šiaulių apygardos teismo, išnagrinėjusio prokuroro apeliacinį skundą, nuosprendį – 2 metai ir 3 mėnesiai nelaisvės pataisos namuose. Jaunuoliui tai buvo smūgis žemiau juostos, kadangi 2010 metų gruodį Šiaulių miesto apylinkės teismas jam tebuvo skyręs vienerius metus ir aštuonis mėnesius laisvės apribojimo, t.y., švelnesnę bausmės rūšį nei numato įstatymas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti. Už šią nusikalstamą veiką Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 2 iki 8 metų. Prokuroras, skųsdamas Šiaulių miesto apylinkės teismo nuosprendį, motyvavo tuo, kad nors teismas, vadovaudamasis bausmės skyrimo pagrindais, ir turi teisę švelninti bausmę, tačiau nebuvo atsižvelgta į padarytos nusikalstamos veikos ir šią veiką padariusio asmens pavojingumą, į tai, jog buvo padarytos dvi nusikalstamos veikos, kurios priskiriamos sunkių nusikaltimų kategorijai, jos buvo ne atsitiktinės, o kruopščiai planuotos.

Vasario 15-ąją už Žilvino Č. nugaros užsivėrė Tardymo izoliatoriaus vartai. Kelias į čia prasidėjo prieš porą metų, kai jaunuolis, pats paragavęs narkotinių bei psichotropinių medžiagų, nutarė jas platinti, norėdamas neteisėtu būdu užsidirbti pinigų. Tada jis buvo vienos Šiaulių gimnazijos moksleivis. Į šią neteisėtą veiklą jis įtraukė dar vieną moksleivį, Bernardą V. iš pietinio mikrorajono mokyklos, ir Šiaulių universiteto studentą Vilmantą V. Ši nelegali veikla ilgai nesitęsė.

2010 m. kovo 18-ąją Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai jaunuolius sulaikė. Pirmiausia Žemaitės ir Vilniaus gatvių sankirtoje buvo sulaikyti du broliai. Tada dar aštuoniolikmečio Žilvino Č. drabužiuose pareigūnai rado 4 paketėlius, kuriuose buvo amfetamino dozės, ir vieną paketėlį su smulkintomis kanapėmis. Jaunuoliai, vengdami sulaikymo, spruko nuo pareigūnų, o sugauti nenorėjo būti apžiūrimi ir priešinosi jiems.

Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir sulaikytųjų jaunuolių namuose atlikta krata. Žemaitės g. esančiuose brolių namuose pareigūnai rado dar keturis paketėlius „žolės“.

Tyrimo metu nustatyta, kad moksleivis dalį narkotinių ir psichotropinių medžiagų dar slėpė vieno Gegužių g. esančio daugiabučio rūsio sandėliuke. Bijodamas, kad įsigytų kvaišalų, tvarkydama kambarius, nerastų motina, jis pasiteiravo savo draugo, Šiaulių universiteto studento, Vilmanto V., gal jis žinąs, kur galima būtų juos paslėpti. Šis susitarė su savo pažįstamu, vienos pietinio mikrorajono mokyklos abiturientu, Bernardu V., kad jis leistų pasinaudoti savo gyvenamo daugiabučio rūsyje esančiu sandėliuku. Už narkotinių medžiagų saugojimą jam buvo pažadėta 50 litų.

Kriminalistai, šiame sandėliuke atlikę kratą, rado sudozuotus 23 paketėlius su amfetaminu, 28 – su kanapėmis ir jų dalimis, svarstykles kvaišalams sverti ir plastmasinių maišelių jiems pakuoti.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis visi trys jaunuoliai stojo prieš teismą. Žilvinas Č. pripažino, kad jis narkotines medžiagas buvo įsigijęs, turėdamas tikslą jas platinti. Pagunda greit užsidirbti pinigų neteisėtu būdu vaikinui sužlugdė gyvenimą. Kaip teigia jis pats, mokytis jam sekėsi, be to, intensyviai sportavo, dalyvavo įvairiose krepšinio mėgėjų lygos varžybose, planavo studijuoti. Tačiau teismo nuosprendis visus jo planus sujaukė – jaunuolis atsidūrė už grotų.

Kiti du prieš teismą stoję jaunuoliai kvaišalų skonį irgi buvo išbandę. Bernardas V. už kvaišalų vartojimą buvo net baustas administracine tvarka. Šįkart jam inkriminuotas bendrininkavimas ir neteisėtas disponavimas narkotinėmis medžiagomis. Teismas jį atleido nuo baudžiamosios atsakomybės ir vieneriems metams perdavė jo dėdės, kuris laidavo už sūnėną, atsakomybėn. Be to, Bernardui V. teks sumokėti 10 MGL įmoką į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Vilmantą V. teismas pripažino bendrininkavus darant nusikalstamą veiką ir paskyrė 30 MGL baudą.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos