Narkotikų platintojui paskirta aštuonerių metų ir šešerių mėnesių laisvės atėmimo bausmė

Vasario 17 d. Vilniaus miesto 3 apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį keturiems kaltinamiesiems už neteisėtą narkotinių ir psichotropinių medžiagų įgijimą, laikymą ir platinimą. Kaltinamajam V. B. už neteisėtą, neturint tikslo parduoti ar kitaip platinti, psichotropinės medžiagos įgijimą ir laikymą (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – BK) 259 straipsnio 2 dalis) paskirta 5 MGL dydžio (šešių šimtų penkiasdešimties litų) bauda. Kaltinamajam A. L. už neteisėtą, neturint tikslo parduoti ar kitaip platinti, narkotinės medžiagos įgijimą ir laikymą (BK 259 straipsnio 1 dalis) paskirta 8 MGL dydžio (vieno tūkstančio keturiasdešimties litų) bauda. Kaltinamajam A. V. už neteisėtą, turint tikslą parduoti ar kitaip platinti, narkotinės medžiagos įgijimą, laikymą ir platinimą (BK 260 straipsnio 1 dalis) paskirta trejų metų ir trejų mėnesių laisvės atėmimo bausmė, bausmę atliekant pataisos namuose. Kaltinamajam A. K. už neteisėtą, turint tikslą parduoti ar kitaip platinti didelį kiekį narkotinės ir psichotropinės medžiagos, įgijimą, laikymą ir platinimą (BK 260 straipsnio 2 dalis) ir šaunamojo ginklo, šaudmenų įgijimą ir laikymą neturint leidimo, paskirta aštuonerių metų ir šešerių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, bausmę atliekant pataisos namuose.

Kaltinamasis A. K., neturėdamas leidimo, neteisėtai įsigijo vieną 9 mm kalibro Lugerio (Parabellum) šovinį. 2010 m. gruodžio pabaigoje neturėdamas leidimo, neteisėtai, neatlygintinai iš kito asmens įsigijo .380 kalibro revolverį ME38 Compact-G, kuris pašalinant pertvarą vamzdžio kanale savadarbiu būdu perdirbtas į šaunamąjį ginklą, tris .380 kalibro revolverinius šovinius su guminėmis kulkomis. 2010 m. gruodžio 31 dieną įstatė į .380 kalibro revolverio ME38 Compact-G Nr. 018390 būgnelį, bei laikė jį užtaisytą trimis šoviniais, kol juos rado ir paėmė pareigūnai.

2011 m. vasario 17 d. naktį kaltinamasis A. K. neteisėtai, turėdamas tikslą parduoti ar kitaip platinti didelį kiekį narkotinės medžiagos – heroino ir psichotropinės medžiagos – metamfetamino, įgijo didelį kiekį – 4,406 g narkotinės medžiagos heroino ir 19,759 g psichotropinės medžiagos – metamfetamino. 2011 m. vasario 18 d. apie 14.00 val. Kapsų gatvėje, Vilniuje, už 320 Lt (tris šimtus dvidešimt litų) į skolą kaltinamajam A. V. pardavė dalį – 0,352 g narkotinės medžiagos – heroino, ir dalį – 0,109 g psichotropinės medžiagos – metamfetamino. Tą pačią dieną apie 15.40 val. prie namo, esančio Srovės gatvėje, Vilniuje, už 20 Lt (dvidešimt litų) pardavė kaltinamajam V. B. 0,109 g psichotropinės medžiagos – metamfetamino.

Kaltinamasis A. V., 2011 m. vasario 18 d. neteisėtai įgijęs narkotinės ir psichotropinės medžiagos, tą pačią dieną apie 17.20 val. prie namo, esančio Kapsų gatvėje, Vilniuje, už 200 Lt (du šimtus litų) pardavė kaltinamajam A. L. 0,132 g heroino, o likusią dalį – 0,220 g heroino laikė su savimi, kol prie namo Pelesos gatvėje, Vilniuje, buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Skirdamas kaltinamiesiems bausmes, teismas atsižvelgė į kiekvieno iš jų padarytų nusikaltimų pavojingumo visuomenei laipsnį, kaltininkų asmenybes, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes.

Nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto 3 apylinkės teismą.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus miesto 3-ojo AT info.  

Posted Under
Be kategorijos