Per tris mėnesius užfiksuoti net 135 bandymai papirkti policijos pareigūnus

Policininkas akcijaStatistika rodo, kad daugėja atvejų, kuomet siekiant išvengti atsakomybės, bandoma papirkti policijos pareigūnus. Per tris šių metų mėnesius užfiksuoti net 135 bandymai (2011 m. per tris mėnesius buvo užfiksuoti 85 bandymai) papirkti policijos pareigūnus. Šių metų sausio mėnesį tokių bandymų buvo 26, vasario – 43, kovo – net 66. Vien šį savaitgalį užfiksuoti 5 bandymai papirkti pareigūnus.

Policijos pareigūnai įspėja, kad eismo dalyviai nepuoselėtų „optimistinių minčių ,,susitarti“ ir nebandytų papirkinėti pareigūnų. Kiekvienu atveju pradedamas ikiteisminis tyrimas, o LR baudžiamasis kodeksas už tokią nusikalstamą veiką numato gana griežtas sankcijas:

 LR baudžiamojo kodekso 227 straipsnis. „Papirkimas“:

  • Tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens teisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.
  • Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus, siekdamas paperkamo valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėto veikimo ar neveikimo vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
  • Tas, kas padarė šio straipsnio 1 ar 2 dalyje numatytus veiksmus, pasiūlęs, pažadėjęs ar susitaręs duoti arba davęs didesnės negu 250 MGL vertės kyšį, baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų.
  • Tas, kas padarė šio straipsnio 1 ar 2 dalyje numatytus veiksmus, pasiūlęs, pažadėjęs ar susitaręs duoti arba davęs mažesnės negu 1 MGL vertės kyšį, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu.
  • Asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama ar provokuojama duoti kyšį ir jis, pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai, taip pat jeigu kyšį jis pažadėjo duoti ar davė su teisėsaugos institucijos žinia.

 Už šio straipsnio 1, 2, 3 ir 4 dalyse numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.

kriminalai.com

šaltinis: Policijos Departamento info.