Pareigūnai su vaikais diskutavo apie atsakomybę

pareigūnai vaikai2012 m. sausio 24 d. Kauno apskrities policijos (toliau – Kauno apskr. VPK) Kauno m. Panemunės policijos komisariato pareigūnai kartu su Kauno miesto apylinkės prokuratūros IV nepilnamečių nusikalstamų veikų tyrimo skyriaus (toliau – Prokuratūra) prokuroru O. Stadaliumi dalyvavo renginyje „Ar žinai savo teises ir pareigas bei atsakomybę?“, kuris vyko Kauno savivaldybės vaikų globos namuose (toliau – Vaikų namai).

Renginyje dalyvavo Vaikų namų globotiniai nuo 8 iki 17 m., vaikų namų vadovybė ir personalas. Prokuroras O.Stadalius gerai pažįstamas Vaikų namų globotiniams ir personalui jau ne pirmą kartą dalyvauja įvairiose renginiuose, skaito paskaitas vaikams įvairiomis teisinėmis temomis.

Prokuroras vaikams priminė vaikų teises ir pareigas bei akcentavo jų baudžiamąją, administracinę, civilinę ir drausminę atsakomybę už padarytas neteisėtas ar nusikalstamas veikas. Taip pat kalbėjo apie atsakomybę už smurtą ir patyčias prieš vaikus.

 Vaikų namų globotiniai aktyviai atsakinėjo į prokuroro užduotus klausimus. Vaikų namų vadovė Elena Trimonienė priminė vaikams apie atsakomybę už įvairius vidaus tvarkos taisyklių pažeidimus.

Susitikimo metu Kauno apskr. VPK Kauno m. Panemunės PK VPS Šančių ir Panemunės policijos nuovados specialistė priminė vaikams apie vaikų neteisėto pasišalinimo iš Vaikų namų problematiką, daromas nusikalstamas veikas, baudžiamųjų bylų tyrimus ir neigiamos įtakos darymą kitiems, gerai besielgiantiems globotiniams. Išvykdami policijos pareigūnai dalijo atšvaitus, įteikė vaikams dovanų.

Kauno apskr. VPK Kauno m. Panemunės policijos komisariato pareigūnai šiemet ruošiasi kuo daugiau Vaikų namų auklėtinių pakviesti į policijos rengiamus renginius, sporto varžybas ir kitas edukacines – pažintines priemones.

Mokydami vaikus atsakomybės, Kauno apskr. VPK Kauno m. Panemunės policijos komisariato pareigūnai tai pat dalyvavo Kauno socialinių paslaugų ir statybos darbuotojų rengimo centre suorganizuotoje atviroje diskusijoje – ,,Pamokų lankomumas žingsnis į mokymosi sėkmę“. Centro socialinė pedagogė supažindino moksleivius su pagrindiniais principais, lemiančiais sėkmingą mokslą, lankomumo problemomis bei galimais sprendimo būdais, o policijos pareigūnė vaikams kalbėjo apie Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnius, kuriuose numatyta atsakomybė už ugdymo įstaigos nelankymą ir vidaus taisyklių pažeidimus. Moksleiviai aktyviai įsitraukė į diskusiją, kurioje buvo kalbama apie jų teises bei pareigas, administracinius teisės pažeidimus bei atsakomybę.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno apskr. VPK Kauno m. Panemunės PK info.