Panevėžyje prokurorai kaltinimus prekyba žmonėmis pateikė jau 24 asmenims

prekyba žmonėmisPanevėžyje netrukus bus teisiami devyniolikmetę į prekeivių žmonėmis pinkles įvilioję du asmenys – šią nusikaltimų žmogaus laisvei baudžiamąją bylą nagrinėti apygardos teismui perdavė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

„Kaltinimus prekyba žmonėmis – ne vien mūsų šaliai aktualiu, žmogaus orumą žeminančiu ir pavojingai plintančiu nusikaltimu, susijusiu su organizuotu nusikalstamumu, mūsų apygardos prokurorai yra pateikę 24 asmenims – pastaraisiais metais perduotos nagrinėti teismui aštuonios baudžiamosios bylos, kurios sudaro 100 tomų. Jau aštuoni prekyba žmonėmis kaltintų asmenų sulaukė griežtų bausmių, tarp jų – septynių asmenų organizuota grupė ir kartu su ja Jungtinėje Karalystėje veikęs Albanijos Respublikos pilietis. Pirmą kartą apygardos prokuratūros veiklos praktikoje atliekant šį ikiteisminį tyrimą buvo panaudotas konferencinis ryšys – nuotoliniu būdu apklaustos į prekeivių pinkles patekusios trys nukentėjusiosios, gyvenančios Jungtinėje Karalystėje“,- teigia Panevėžio apygardos vyriausiasis prokuroras Justinas Pupka.

Įtariama, kad du bendrininkai – 32 metų panevėžietis N.A. ir 28 metų biržietis D.S., pasinaudodami nukentėjusiosios, neturėjusios pragyvenimo šaltinio ir pastovios gyvenamosios vietos, pažeidžiamumu, siekė, kad ji būtų įtraukta į prostituciją ir būtų pelnomasi iš jos prostitucijos.

Panevėžietis, suviliojęs merginą pažadėtais gerais uždarbiais ir gausiai aprūpinta ateitimi Vokietijoje, perleido ją kitam bendrininkui, kuris nugabeno į Biržus ir laikė uždarytą, kol apgaulingą situaciją supratusią nukentėjusiąją išvadavo pareigūnai.

Ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Įstatymas tiems, kas verbavo ir gabeno žmogų pasinaudodami jo pažeidžiamumu ir panaudodami apgaulę, nors žinojo arba siekė, kad nukentėjęs asmuo būtų įtrauktas į prostituciją ar būtų pelnomasi iš šio asmens prostitucijos, numato laisvės atėmimą iki 10 metų, už numatytą veiką, padarytą dviem ar daugiau nukentėjusiems asmenims, arba dalyvaujant su organizuota grupe, numato laisvės atėmimą iki 12 metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros  info.