Panevėžyje priešgaisrinės saugos mokėsi kariai

mokymai_panevezio_kariu_priesgaisrines_saugosGruodžio 11 d. Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai surengė priešgaisrinės saugos mokymus. Mokymai surengti Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariams. Pirmojoje užsiėmimų dalyje kariai išklausė teorinę paskaitą ir susipažino su medžiagų degumu. Taip pat sužinojo apie pagrindinės gaisrų priežastimis ir priešgaisrinę saugą reglamentuojančiais teisės aktų reikalavimais eksploatuojamam objektui, gaisrine įranga bei jos naudojimu. Jiems taip pat buvo primintos gyventojų teisės ir pareigos priešgaisrinės saugos srityje bei atsakomybė už priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus.

Į salę, žiūrint filmuotą medžiagą apie pirminių gaisro gesinimo priemonių naudojimą, pradėjo veržtis dūmai ir įsijungė priešgaisrinės signalizacijos sirena. Visiems išėjus iš jos ir susirinkus kieme, paaiškėjo, kad trūksta penkių, pastate likusių, žmonių.

Iš Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos atvykę ugniagesiai atliko žvalgybą bei išvedė porą nukentėjusiųjų. Likusieji trys buvo automobilinėmis kopėčiomis nukelti nuo pastato stogo. Sėkmingai užgesinus gaisrą ir išgelbėjus nukentėjusiuosius, kieme buvo uždegta degių skysčių vonelė ir Operacinio vadovavimo skyriaus vyresnysis specialistas Egidijus Vyšniauskas priminė, kaip naudotis gesintuvais. Norintieji galėjo juos išbandyti, gesindami degančią vonelę. Po to visi mokymų dalyviai vėl susirinko į salę ir kartu su ugniagesiais aptarė veiksmus,  kilus gaisrui, taip pat įvertino atliktą evakuaciją.

kriminalai.com

šaltinis: PAGD info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *