Laiku neužregistravus turimų ginklų gresia baudžiamoji atsakomybė

ginklai_pistoletai2011 m. kovo 1 d. įsigaliojo Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo nauja redakcija. Pagal šio įstatymo nuostatas, asmenys turintys dujinius pistoletus ar revolverius, senovinius ginklus bei jų kopijas reikia užsiregistruoti teritorinėse policijos įstaigose. Taip pat reikia gauti leidimus ginklams. Be to nedidelės galios (2,5 J – 7,5 J) šaunamuosius ginklus, kuriuos įgijo iki įstatymo įsigaliojimo, asmenys privalo užsiregistruoti iki 2014 m. sausio 1 d.

Taigi, 2013-ieji yra paskutiniai metai kai fiziniai ir juridiniai asmenys gali minėtus ginklus užregistruoti savo vardu arba priduoti juos realizavimui ar sunaikinimui.

Tiems, kas po 2013 m. gruodžio 31 d., be policijos išduoto leidimo, disponuos dujiniais ginklais, nedidelės galios šaunamaisiais ginklais, senoviniais ginklais ar jų kopijomis, bus taikoma baudžiamoji atsakomybė pagal LR BK 253 str. (neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis).

Kadangi iki metų pabaigos jau liko labai nedaug laiko, kviečiame Vilniaus apskrities gyventojus bei juridinius asmenis nelaukti pačios metų pabaigos ir suskubti atvykti į Vilniaus aps. vyriausiojo policijos komisariato Licencijavimo skyrių, Birželio 23-iosios g. 10 (fizinius asmenis 102 kab., juridinius asmenis – 111 kab.) dėl dujinių pistoletų (revolverių), senovinių ginklų bei jų kopijų, taip pat nedidelės galios (2,5 j-7,5 j) šaunamųjų ginklų, kuriuos fiziniai ir juridiniai asmenys įgijo iki 2011 m. kovo 1 d., registravimo.

Be to, labai  prašytume interesantų:  dėl kitų teikiamų paslaugų, jei nėra būtinos skubos, paskutinėmis gruodžio dienomis atidėti apsilankymus Licencijavimo skyriuje.

Primename, kad pareiškėjas, pageidaujantis užregistruoti minėtus ginklus ir gauti neterminuotą leidimą įsigyti ir laikyti (nešiotis) ginklus, pagal gyvenamąją vietą turi kreiptis į Licencijavimo skyrių ir pateikti šiuos ginklų registravimui būtinus dokumentus:

  1. prašymą; (jeigu pareiškėjas – juridinis asmuo, Juridinio asmens registravimo pažymėjimą ir atsakingo už ginklus darbuotojo asmens dokumentą);
  2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  3. sveikatos priežiūros įstaigos pažymas, kad asmuo neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ir nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo;
  4. specialaus statuso subjektų pareigūnai gali pateikti pažymą (raštą), kad tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą;
  5. ginklą (-us), įsigytą (-us) iki 2011 m. kovo 1 d.

Vilniaus aps. policijos įstaigos Licencijavimo skyriaus Darbo laikas (interesantai priimami):

  • Pirmadieniais-Ketvirtadieniais 7.30-16.30 val.
  • Penktadieniais 7.30-15.15 val.
  • Pietų pertrauka 11.30 – 12.15 val.

Vilniaus aps. VPK VTV Licencijavimo skyrius dėl dujinių ginklų registracijos iki š. m. gruodžio mėn. 21 d. taip pat priims piliečius šeštadieniais nuo 8.00 val. iki 15.00 val.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus aps. VPK Viešosios tvarkos valdybos Licencijavimo skyriaus info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *