Panevėžio autobuso kontrolieriai lieka išteisinti

išteisintiSausio 27 d. Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs prokuroro ir nukentėjusiojo A. L. apeliacinius skundus, paliko galioti pernai sausio 14 d. paskelbtą Panevėžio miesto apylinkės teismo išteisinamąjį nuosprendį bendrovės „Dorsima“ saugos darbuotojams V. Lauciui ir A. Petrauskui.

Šie apsaugininkai buvo kaltinami 2007 metais lapkričio 12 dieną bendrovei „Dorsimus“ priklausančiame mikroautobuse, stovėjusiame Panevėžyje, Klaipėdos gatvėje esančioje autobusų stotelėje, sužaloję be bilieto autobusu važiavusį keleivį. V. Laucius ir A. Petrauskas buvo kaltinami sudavę A. L. smūgius į nugarą, galvą, kaklo ir krūtinės sritį, padarę kitų sužalojimų, po kurių nukentėjusysis neteko 100 procentų darbingumo.

Apeliacinės instancijos teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi baudžiamąją bylą, skundžiamą nuosprendį ir apeliacinius skundus, konstatavo, kad Panevėžio miesto apylinkės teismo nuosprendis, išteisinantis abu kaltinamuosius, yra pagrįstas.

Kolegijos nuomone, objektyvių įrodymų, kad A. L. buvo sumuštas būtent šių kontrolierių, byloje nėra. Kolegija pritarė pirmosios instancijos teismui, kritiškai vertinusiam nukentėjusiojo A. L. parodymus, kurie nebuvo nuoseklūs, kito viso tyrimo metu ir prieštaravo faktinėms bylos aplinkybėms.

Remdamasi medicinos ekspertų nuomone kolegija nurodė, kad neatmestina tai, jog nukentėjusysis A. L., įvykio dieną buvęs neblaivus, stuburo traumą jau buvo patyręs anksčiau, o dėl įvykio autobusiuke anksčiau pažeisti kaklo slanksteliai pasislinko, buvo užspaustos stuburo smegenys ir dėl to įvyko paralyžius.

Teismas neabejojo parodymais, kad per apžiūrą ligoninėje ant nukentėjusiojo kūno buvo matyti sužalojimų, tačiau, kolegijos nuomone, jų atsiradimas dėl kaltinamųjų V. Lauciaus ir A. Petrausko kaltės grindžiamas tik prielaidomis. Teismas, atmesdamas apeliacinius skundus, nurodė, kad negalima daryti neabejotinos išvados, jog nukentėjusiajam apskritai buvo suduoti smūgiai, o jei sužalojimai buvo padaryti – kad juos padarė V. Laucius ir A. Petrauskas.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos teismo info.