Pamatyti VSAT aviacijos galimybes atvyko moksleiviai iš Šakių rajono

VSAT sakiai moksleiviaiVSAT Aviacijos rinktinėje apsilankiusius Šakių rajono moksleivius pasieniečių pilotai supažindino su savo veikla ir sraigtasparnių panaudojimu Lietuvos sienos apsaugai.

Antradienį į Trakų rajone, Paluknio kaime, įsikūrusią pasieniečių Aviacijos rinktinę atvyko Šakių rajono Kriūkų vidurinės mokyklos 9-12 klasių moksleiviai. Beje, tarp jų nebuvo nė vienos merginos – VSAT orlaiviai ir aviacinė veikla šįsyk domino tik vaikinus.

Rinktinės pareigūnai svečiams pristatė savo padalinio veiklą, funkcijas, papasakojo apie pasieniečių sraigtasparnių ir pilotų dalyvavimą tarptautinėse operacijose saugant Europos Sąjungos (ES) išorės sienas bei veiklą užtikrinant sklandų Kaliningrado tranzito schemos funkcionavimą.

Vaikinai iš Šakių rajono domėjosi už ES lėšas įsigyta VSAT technika, vaizdo stebėjimo sistemos galimybėmis, sraigtasparnių konstrukcija.

Nors už lango jau įsitvirtino tikra žiema, visi moksleiviai lauke noriai stebėjo mokomuosius VSAT sraigtasparnių skrydžius, nė kiek nesibaimindami orlaivių menčių sukeltos „pūgos“.

Šis moksleivių apsilankymas buvo paskutinis iš šį mėnesį VSAT Aviacijos rinktinėje surengtų renginių ciklo svečiams iš įvairių Lietuvos mokyklų. Jų metu buvo viešinami 2009 m. Išorės sienų fondo lėšomis finansuoti projektai, skirti stiprinti ES išorės sienos apsaugą.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.