Pabradėje pas „nelegalus” atliktos netikėtos kratos metu rasta draudžiamų daiktų

Pasieniečiai esančiame Užsieniečių registracijos centre (URC) surengė netikėtą patikrinimą. Jo metu į pareigūnų rankas pateko užsieniečiams draudžiamų turėti daiktų – mobiliųjų telefonų, jų kroviklių, švirkštas bei kvaišalams rūkyti perdirbtas butelis.

Penktadienį URC dirbantys pasieniečiai bei jiems talkinę kolegos iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės Specialiosios paskirties užkardos dvi valandas krėtė abu centro sektorius – patalpas, kuriose gyvena nelegaliai į Lietuvą patekę užsieniečiai bei prieglobsčio šalyje besiprašantys asmenys.

Šios iš anksto planuotos, tačiau URC gyventojams netikėtai surengtos priemonės metu iš viso dalyvavo 14 pasieniečių bei 4 VSAT kinologai su tarnybiniais šunimis.

Nelegalų gyvenamose patalpose, jų lovose bei grindų ertmėse esančiose slėptuvėse, pasieniečiai aptiko 3 mobiliojo ryšio telefonus bei penkis jų pakrovėjus.

Prieglobsčio prašytojų gyvenamosiose patalpose rastas švirkštas ir plastikinis butelis, perdirbtas ir pritaikytas narkotinių ar psichotropinių medžiagų rūkymui.

Kratos metu užsieniečiai VSAT pareigūnams nesipriešino, nors neretai panašūs patikrinimai sulaukia neigiamos kai kurių centre apgyvendintų užsieniečių reakcijos ir nepasitenkinimo.

URC yra specializuotas VSAT padalinys, skirtas laikyti įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatytais pagrindais sulaikytus užsieniečius ir teismo arba Migracijos departamento sprendimu laikinai apgyvendinti prieglobsčio prašytojus. URC dirbantys pasieniečiai atlieka tyrimus dėl užsieniečių asmens tapatybės, atvykimo į Lietuvą aplinkybių, tvarko jų apskaitą ir vykdo užsieniečių grąžinimą bei išsiuntimą iš Lietuvos.

URC yra vienintelė įstaiga Lietuvoje, skirta apgyvendinti prieglobsčio prašytojus jų prašymo dėl prieglobsčio nagrinėjimo metu bei laikyti sulaikytus nelegalius imigrantus ilgiau nei 48 val., siekiant išsiųsti juos iš Lietuvos.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.