Išgėrę slidininkai kelia tokį patį pavojų, kaip neblaivūs vairuotojai

Daugiau nei pusė į kalnus važiuojančių slidininkų ar snieglentininkų baiminasi susidūrimo su neblaiviais žiemos sporto mėgėjais. Kas trečias mano, kad alkoholio vartojimas neabejotinai turi įtakos gebėjimams leidžiantis nuo kalnų, o iš slidinėjančių Čekijos kalnuose visiškai negeria vos 7 proc. vyrų ir 28 proc. moterų. Tokius duomenis atskleidė vienos iš didžiausių pasaulyje draudimo grupių RSA Čekijoje surengta apklausa.

Duomenys gauti apklausus slidinėjančius Čekijos kalnuose. Slidininkų ir mėgėjų laisvalaikį praleisti kalnuose apklausą surengė RSA grupei priklausanti Čekijos draudimo bendrovė. Į Čekiją slidinėti dažnai vyksta ir lietuviai. Kaip rodo „Lietuvos draudimo“ kelionių draudimo statistika, pačios artimiausios mums šalys – tarp jų ir Čekija – yra dažniausiai pasirenkamos lietuvių žiemos atostogoms.

„Apie tai, kad kai kurių susidūrimų leidžiantis nuo kalno būtų galima išvengti, jei ne kalnuose vartojamas alkoholis, ne kartą prasitarė mūsų klientai, nukentėję ir patyrę traumas kalnų kurortuose. Yra ir tokių, kurie prisipažino, kad galbūt nebūtų patyrę traumos, jei šio laisvalaikio praleidimo būdo nebūtų derinę su atostogų palydovu – taurele. Čekų surengta apklausa tik dar kartą patvirtino, kad dažnam čekui ar lietuviui atostogos ir alkoholis neatsiejami. Tam, kad sveikata būtų tikrai apsaugota, turi keistis žmonių požiūris į alkoholio ir slidžių derinį“, – teigė Jonas Stasinas, AB „Lietuvos draudimas“ Asmens žalų skyriaus vadovas.

Čekijos kalnuose prieš nusileidimą išgeria 8 iš 10

Apklausa atskleidė, kad net 8 iš 10 į Čekijos kalnus vykstančių apklaustų slidininkų prieš nusileidimą „pasistiprina“ alkoholiniais gėrimais. Nepaisant to, net trečdalis išgeriančių slidžių mėgėjų sutinka, kad išgėrus leistis nuo kalno su slidėmis – toks pats nusikaltimas, kaip neblaiviam vairuoti automobilį.

Specialistai patvirtina – nuo kalno besileidžiančio slidininko sulėtėjusios reakcijos keliamą pavojų galima palyginti su 50 km/h greičiu važiuojančio vairuotojo reakcijos sutrikimais.

Slidinėjimas „po taurelės“ didina susidūrimų ir nelaimių riziką, nes net ir nedidelis alkoholio kiekis kraujyje silpnina slidinėjimo gebėjimus. Pagrindinė to priežastis – sulėtėjusi reakcija ir sutrikusi lygsvara. Tarp ketinančių slidinėti Čekijos kalnuose, net 52 proc. baiminasi susidūrimo su išgėrusiais kolegomis. Dauguma kalnų slidininkų sutinka, kad šalmas negali apsaugoti nuo visų išgėrusių žiemos sporto mėgėjų keliamų pavojų.

Klaidinga manyti, kad šaltis išblaivo

„Dalis slidininkų tiki legenda, kad alkoholio poveikį panaikina šaltis. Tačiau iš tiesų, šaltis ir žiema neturi įtakos alkoholio įsisavinimui. Karštas vynas ar romas su arbata sudaro įspūdį, jog organizmas sušilo, bet galvoti, kad dėl suvartoto alkoholio pagėrės sugebėjimai, yra ne tik klaidinga, bet ir pavojinga. Tai, kad Čekijos kalnuose visiškai negeria vos 7 proc. vyrų ir 28 proc. moterų, kelia nerimą ne tik mums, bet ir planuojantiems savo atostogas“, – sakė Jonas Stasinas.

„Lietuvos draudimas“ yra šalies ne gyvybės draudimo rinkos lyderis, aptarnaujantis beveik 1 mln. gyventojų. Bendrovė pirmoji šalyje įdiegė naują klientų aptarnavimo standartą „Pažadas“, kuris leidžia efektyviai ir greitai atlyginti žalas. Už deramą žalų administravimą „Lietuvos draudimas“ 2011 metais išrinktas geriausia draudimo bendrove. „Lietuvos draudimas“ priklauso vienai didžiausių draudimo grupių RSA, teikiančiai draudimo paslaugas 130 šalių ir aptarnaujančiai apie 20 mln. klientų visame pasaulyje.

kriminalai.com

šaltinis: „Lietuvos draudimas“ info.

Posted Under
Be kategorijos