Nustačius genetiškai modifikuotų organizmų, nurodyta perženklinti daugiau nei 7 t ukrainietiškų saldumynų

šokoladasNurodyta perženklinti daugiau nei 7 t ukrainietiškų saldumynų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja:

Po inspektorių patikrinimo neleista tiekti į Lietuvos rinką daugiau nei 7 t (7 320 kg) ukrainietiškų saldumynų.  Dėl neteisingai paženklintų, etiketėse nenurodytų genetiškai modifikuotų organizmų (GMO).

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami valstybinę importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, paėmė iš Ukrainos įvežtų saldainių ,,Dolče vita alpi” mėginius genetiškai modifikuotiems organizmams nustatyti. Šiuos saldumynus į Lietuvą importavo Kauno įmonė UAB „Daisena“ (Taikos pr. 161, Kaunas).

Nustatyta

Ištyrus mėginius Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, saldumynų sudėtyje nustatyta daugiau kaip 0,9 % genetiškai modifikuotų sojų produktų, tačiau informacijos apie tai nebuvo nei saldainių ženklinimo etiketėse, nei kituose siuntą lydinčiuose dokumentuose.

Realizuoti bus leista tik perženklinus

,,Šiuo metu visa saldumynų siunta sulaikyta įmonės sandėliuose ir realizuoti ją bus leista tik perženklinus, t.y. nurodžius, kad produktų sudėtyje yra genetiškai modifikuotų sojų produktų. UAB „Daisena“ įtraukta į padidintos rizikos įmonių grupę, todėl tikrinama kiekviena šio importuotojo įvežama saldumynų siunta. Sugriežtintos priemonės bus taikomos ir toliau, kol tris kartus iš eilės laboratorija patvirtins, kad visų mėginių tyrimų rezultatai atitiko reikalavimus. Šiais metais tai pirmas atvejis, kai nustatytas pažeidimas dėl nepaženklintų GMO saldumynų sudėtyje“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Specialistės teigimu

Specialistės teigimu, per praėjusius 2013 m. iš importuojamų maisto produktų buvo atrinkti 133 mėginiai ištirti dėl genetinės modifikacijos (šokoladinių saldainių, šokoladų, miltinių konditerijos gaminių, sojos, kukurūzų, ryžių, bulvių, makaronų produktų, maisto papildų, vaikų maisto iš Rusijos, Indijos, JAV, Kanados, Izraelio, Turkijos ir kt.). Ištyrus mėginius, pažeidimų nustatyta nebuvo.

Pasak V.Jarošienės, vadovaujantis Europos Sąjungos ir nacionaliniais teisės aktais, informacija apie GMO ženklinimo etiketėse privalo būti pateikta, kai modifikuotų organizmų kiekis maisto produktuose viršija 0,9 %.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *