Netoli Marijampolės Lazdijų pasieniečiai surengė sėkmingą reidą prieš kontrabandos platinimą

kontrabandos platinimasMarijampolės savivaldybės Igliškėlių kaime Lazdijų pasieniečiai sulaikė daugiau kaip 100 tūkst. Lt vertės cigarečių kontrabandą, du automobilius ir 3 įtariamuosius.

Iš pradžių trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės operatyvininkai, talkinami Marijampolės policijos pareigūnų, Igliškėliuose sustabdė automobilį „Peugeot Partner“.

Jį vairavo 44-erių Marijampolės gyventojas, vežęs 11 dėžių, iš viso 5500 pakelių, cigarečių „Fest 7“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Tuomet Lazdijų pasieniečiai apsilankė tame pačiame kaime esančioje 32-ejų vyro sodyboje.

Čia jie sulaikė automobilį „Opel Zafira“, vairuojamą 38-erių Kalvarijos gyventojo.

Vienatūryje pasieniečiai rado dar 10 dėžių, t. y. 5 tūkst. pakelių, tokių pat cigarečių.

Abu vairuotojus ir sodybos šeimininką sulaikę Lazdijų rinktinės operatyvininkai patikrino ir sodyboje esantį garažą.

Čia buvo sukrautos 7 dėžės rusiškų kontrabandinių cigarečių „Jin Ling“, iš viso 3500 pakelių. Čia pat aptikta ir baltarusiškų rūkalų – 870 pakelių cigarečių „Premjer“ ir 270 pakelių cigarečių „Fest“.

Paskutinė vieta, kurioje tirdami šią istoriją apsilankė Lazdijų rinktinės pareigūnai, buvo „Peugeot Partner“ vairuotojo namai Marijampolėje. Čia VSAT operatyvininkai atliko kratą ir rado dar 500 pakelių cigarečių „Fest 7“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

š viso trečiadienį minėtose vietose pasieniečiai aptiko 15 640 pakelių kontrabandinių cigarečių. Skaičiuojant pagal Lietuvoje galiojančią muitinio vertinimo metodiką jų vertė yra apie 114 tūkst. Lt.

Visus tris sulaikytuosius pasieniečiai uždarė į areštinę. VSAT Lazdijų rinktinėje dėl neteisėtos disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis vyksta ikiteisminis tyrimas.

„Peugeot Partner“, „Opel Zafira“ ir kontrabandinės cigaretės saugomi VSAT Lazdijų rinktinėje.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.