Neblaivūs vairuotojai kelia grėsmę visuomenės sagumui

alkotesterisVilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato patruliai, vykdydami eismo saugumo priežiūrą rajono keliuose, savaitgalį (rugpjūčio 3-5 d.) nustatė 14 Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo policijos pareigūnui, dėl neblaivaus vairuotojo kaltės žuvo žmogus.

Daugiausia – šeši pažeidimai – buvo nustatyti dėl leistino greičio viršijimo; 1 vairuotojas vairavo automobilį neturint teisės vairuoti; 1 – dėl valstybinių techninių apžiūrų, įregistravimo reikalavimų nesilaikymo; 4 – dėl kelio ženklų ar ženklinimo reikalavimų nesilaikymo, 2 – iš jų dėl vairavimo esant draudžiamam šviesoforo signalui; 2 vairuotojai buvo neblaivūs (nustatytas vidutinis girtumas – 1,71 promilės ir lengvas girtumas – 1,29 promilės). Pastebėtina, kad būtent neblaivūs pažeidėjai pastaruoju laikotarpiu policijai kelia daugiausia problemų, kadangi per paskutines dvi savaites užfiksuotas jau antras atvejis, kai policijos pareigūnams nustačius teisės pažeidimą, pažeidėjai nevykdo teisėtų pareigūnų reikalavimų ir elgiasi gana agresyviai. Štai ir šį kartą, pažeidėjas D. B. (gim. 1984 m.) būdamas neblaivus pasipriešino policijos pareigūnui, mušėsi bei sulaužė tarnybinės transporto priemonės durų rankeną. Vadovaujantis LR BPK 140 str., pasipriešinęs ir sugadinęs policijos turtą asmuo buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir pasipriešinimo pareigūnams (pagal LR BK 284 str. 1 d., 286 str. ) komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas, todėl pažeidėjui gresia ne tik administracinė atsakomybė, bet ir baudžiamoji atsakomybė, t.y. laisvės atėmimas iki trejų metų.

Tragiškas įvykis įvyko rugpjūčio 3 dieną, taip pat dėl neblaivaus vairuotojo kaltės. Preliminariais duomenimis, neblaivus (2.57 promilės) vairuotojas A. P. (gim. 1975 m.) gyvenamojo namo kieme nesuvaldė automobilio VW Golf ir partrenkė prie stalo sėdinčius tris žmones. Du iš jų patyrė lengvus kūno sužalojimus ir nubrozdinimus, o trečiasis buvo sužalotas mirtinai. Eismo įvykio kaltininkas A. P. sulaikytas ir uždarytas į Šalčininkų areštinę. Teismas jį leido suimti 10 parų. Komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl eismo įvykio, kurio metu žuvo žmogus. Už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki dešimties metų.

Policija įspėja, kad prie automobilio vairo sėdę neblaivūs asmenys grubiai pažeidžia Kelių eismo taisyklių reikalavimus ir kelia didelę grėsmę kitų žmonių saugumui, sveikatai ir gyvybei – už tai gresia administracinė ir baudžiamoji atsakomybė.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus apskr. VPK Šalčininkų r. PK info.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *