Ne tarnyboje buvęs pasienietis išgelbėjo ant marių ledo sąmonę praradusį plungiškį

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) pasienietis ne tarnybos metu ant Kuršių marių ledo išgelbėjo be sąmonės buvusį žmogų. Tiesa, padėkos už tai nesulaukė, nes nugabentas į ligoninę išgelbėtasis iš jos pabėgo.

Šeštadienio vakarą Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai gavo pranešimą, kad ant Kuršių marių ledo ties Preila, apie 1 km nuo kranto, sąmonę praradusiam žmogui reikalinga pagalba.

Apie tai buvo pranešta pasieniečių laivo ant oro pagalvės „Christina“ įgulai. Daug metų šį laivą naudojantys ir daugybę gelbėjimo operacijų surengę patyrę pasieniečiai situaciją įvertino taip: dėl didelio žvejų skaičiaus ant ledo ties Preila ir tamsaus paros meto laivu pasiekti nelaimėlį buvo gana pavojinga. Todėl PAR Neringos užkardos pareigūnai telefonu susisiekė su Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiu, gyvenančiu Preiloje.

33-ejų rinktinės Sargybų būrio pasienietis ne tarnybos metu savo sniego rogėmis iškart išvyko į įvykio vietą. VSAT pareigūnas žmogų rado apie 1 km nuo Preilos. Jį pasienietis užkėlė ant sniego rogių ir pargabeno į krantą. Čia VSAT pareigūnas nelaimėlį perdavė Neringos priešgaisrinės tarnybos atstovams.

Paaiškėjo, kad išgelbėtasis yra 22-ejų plungiškis. Nuo jo sklido alkoholio kvapas. Neringos greitosios pagalbos medikai nustatė, kad jo kūno temperatūra labai žema, todėl vyrą išvežė į Respublikinę Klaipėdos ligoninę.

Vėliau Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai susisiekė su šios ligoninės priėmimo skyriaus medikais. Jie informavo, kad pasieniečio išgelbėtam be sąmonės rastam plungiškiui buvo nustatytas apsvaigimas nuo alkoholio. Medikai dar pranešė, kad jis buvo gydomas ligoninėje, bet po vidurnakčio savavališkai pasišalino iš šios įstaigos.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos