Muzikanto T. Dobrovolskio nužudymo byla perduota nagrinėti teisme

teismaiMuzikanto T. Dobrovolskio nužudymo byla perduota nagrinėti teisme

Vilniaus apygardos prokuratūra baigė rezonansinį ikiteisminį tyrimą dėl muzikanto T. Dobrovolskio nužudymo ir perdavė baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu teismui.

Po sudėtingo ikiteisminio tyrimo kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 129 str. „Nužudymas“ 2 dalies 8 p. (dėl chuliganiškų paskatų) pateikti trims asmenims. Šiems kaltinamiesiems bei dar trims asmenims taip pat pateikti kaltinimai dėl tyčinio nesunkaus asmens sveikatos iš chuliganiškų paskatų (LR BK 138 str. 2 d. 8 p.). Visi šeši asmenys taip pat kaltinami savo elgesiu pažeidę viešąją tvarką (LR BK 284 str. 1 d.).

Ikiteisminiam tyrimui vadovavęs Vilniaus apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras L. Rudzevičius kaltinamajame akte taip pat nurodo, kad minimų asmenų atsakomybę sunkina tai, kad įtariamos nusikalstamos veikos buvo padarytos bendrininkų grupėje bei būnant apsvaigus nuo alkoholio. Nė vienas iš šešių kaltinamųjų, kurie įvykio metu buvo 20–25 metų amžiaus, anksčiau teisti nebuvo.

Sostinės Kriminalinės policijos pareigūnų atkakliai ir kruopščiai vykdyto tyrimo duomenimis, remiantis įvairių sričių specialistų atliktų ekspertizių rezultatais bei išvadomis, taip pat ir kita byloje surinkta medžiaga suteikė pagrindo manyti, kad 2014 m. gruodžio 24 d., apie 3 val. nakties, šeši jauni vyrai, būdami girti, demonstratyviai įžūliai ir agresyviai elgdamiesi, be jokios aiškios priežasties netikėtai užsipuolė vieną baro koridoriuje buvusį ir kelis žmones, buvusius lauke, netoli įėjimo į barą. Patyręs itin sunkią traumą, T. Dobrovolskis mirė ligoninėje sausio 6 d. rytą, taip ir neatgavęs sąmonės. Kiti asmenys, prieš kuriuos, kaip įtariama, tą naktį smurtavo kaltinamieji, patyrė nesunkius arba nežymius sveikatos sutrikdymus.

Byla perduota Vilniaus apygardos teismui.

kriminalai.com

šaltinis: Generalinės prokuratūros informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *