Muitininkui ir jį papirkti siekusiam verslininkui – apkaltinamasis nuosprendis

kalejimas2012 m. vasario 10 d. Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį kyšininkavusiam buvusiam Vilniaus teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus Mobiliosios grupės poskyrio vyriausiajam inspektoriui Audriui Seleniui ir jį papirkusiam verslininkui Eugenijui Kolosovui.

A. Selenis pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir jam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant. Muitininkas taip pat turės sumokėti 3 250 litų dydžio įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Per tarpininką kyšį muitininkui perdavęs verslininkas E. Kolosovas pripažintas kaltu dėl papirkimo – jam teismas skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą taip pat atidedant. Be to, E. Kolosovas turės sumokėti 2 600 litų dydžio įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai nustatė, kad 2011 m. vasario 8 d. A. Selenis Vilniaus teritorinės muitinės patalpose iš muitinės tarpininko paėmė kelioms bendrovėms vadovaujančio E. Kolosovo perduotą maždaug 1 800 litų kyšį (JAV doleriais ir litais) už tai, kad muitininkas netikrintų iš Jungtinių Amerikos Valstijų atgabento krovinio. Prieš perduodamas kyšį A. Seleniui, tarpininkas pinigus buvo nunešęs į STT, kur pareigūnai juos sužymėjo. Muitininkui paėmus kyšį, jis buvo sulaikytas STT pareigūnų.

kriminalai.com

šaltinis: STT info.