Muitininkai siuntose aptiko įtartinų vaistinių preparatų

Per dvi dienas muitininkai sulaikė beveik 3 tūkst., kaip įtariama, padirbtų tablečių vaistinių preparatų ir beveik 6 tūkst. tablečių įvairių maisto papildų.

Vilniaus teritorinės muitinės Pašto posto pareigūnai, vasario 21 d. atkreipė dėmesį į keletą siuntų, gautų iš Indijos ir siunčiamų Vilniuje registruotai bendrovei. Turėdami informacijos, kad daugiausia falsifikuotų vaistinių preparatų bandoma įvežti būtent iš šios šalies, muitininkai detaliai patikrino siuntas. Įtarimai pasitvirtino − niekuo neišsiskiriančiose pakuotėse rastas nemenkas kiekis vaistinių preparatų, kurie, kaip manoma, gali būti populiariosios „Viagros“ pakaitalai.

Vienoje siuntų pareigūnai suskaičiavo 135 pakuotes su užrašu „Blue Force-100“, kitoje – 145 pakuotes su užrašu „Tada Force-20“. Iš viso siuntose rasta 2800 tablečių. Jos buvo sulaikytos įtarus, kad pažeistos šių prekinių ženklų savininkų intelektinės nuosavybės teisės. Muitinės pareigūnai teigia, kad panašaus pobūdžio pažeidimų, susijusių su vaistinių preparatų siuntimu, nustatoma nuolat.

Vasario 22 d. muitinės pareigūnams tikrinant pašto siuntas įtarimų sukėlė siunta su vaistinių preparatų pakuotėmis „Cialis“ ir „Viagra“, kuri buvo siųsta į Švediją, o vėliau sugrąžinta į Lietuvą. Vaistiniai preparatai sulaikyti, taip pat įtarus pažeistas intelektinės nuosavybės savininkų teises.

Klaipėdos krovinių poste muitinės pareigūnai šią savaitę, tikrindami iš įvairių šalių atgabentas smulkias siuntas, nustatė, jog dviejuose iš jų, atkeliavusiose iš JAV, viršijant asmeniniam naudojimui leistinas normas buvo siunčiama įvairių rūšių maisto papildų. 19 rūšių maisto papildai („Vegetarian Multi“, „Herbal Rest Relax“, „Full Motion“ ir kt.), vertinami beveik 3 tūkst. litų, buvo sulaikyti.

kriminalai.com

šaltinis: LRM info.

Posted Under
Be kategorijos