Moksleiviai aviacijos rinktinėje pamatė už ES lėšas įsigytą techniką

aviacijos rinktinejeVSAT Aviacijos rinktinės pareigūnai į jų bazę atvykusiems moksleiviams iš Anykščių rajono papasakojo apie savo veiklą ir pademonstravo už Europos Sąjungos (ES) lėšas įsigytą techniką.

Trečiadienį Aviacijos rinktinėje įvyko 2009 m. Išorės sienų fondo (ISF) lėšomis finansuotų projektų viešinimo renginys. Ta proga į rinktinės bazę Paluknyje atvyko Anykščių rajono Kavarsko vidurinės mokyklos vyresniųjų klasių moksleiviai.

Rinktinės vadas Viktoras Račiūnas, vado pavaduotojas Žygintas Vosylius ir kiti pareigūnai moksleiviams papasakojo apie išorės sienos apsaugai teikiamą ES paramą, ISF mechanizmą ir už jo lėšas įsigytą įrangą. Tai pasieniečių Aviacijos rinktinės turima greitosios medicinos pagalbos, gaisro gesinimo, vaizdo stebėjimo (FLIR) sistema, kurios bendra vertė yra 7,8 mln. eurų.

Naudodamiesi proga Aviacijos rinktinės pareigūnai svečiams iš Anykščių rajono papasakojo apie VSAT ir Aviacijos rinktinės struktūrą, veiklą ir funkcijas, pasieniečio-aviatoriaus darbo ypatumus ir kasdienybę.

Moksleiviai sužinojo ir apie sraigtasparnių bei pilotų dalyvavimą tarptautinėse operacijose. Svečiai noriai uždavinėjo klausimus, domėjosi, kaip tampama šios srities specialistais ir kur įgyti atitinkamą išsilavinimą.

Aviacijos bazės šeimininkai buvo svetingi ir nepaliko moksleivių be dovanų – jiems įteiktė informacinių lankstinukų, leidinių, knygų apie VSAT istoriją ir joje tarnavusius karininkus. Tam, kad jaunuoliai saugiai pasiektų savo mokyklą ir grįžtų iš jos, jiems Aviacijos rinktinės pareigūnai padovanojo atšvaitų su savo padalinio simbolika.

Moksleiviams iš Biržų ir Šakių rajonų yra suplanuoti dar du panašūs renginiai Aviacijos rinktinės bazėje sausio 12 d. ir sausio 17 d.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT Aviacijos rinktinės info.