Moksleiviai apdovanoti už didvyrišką poelgį

gelbejimasMoksleiviai apdovanoti už didvyrišką poelgį

Lazdijuose ir Veisiejuose savaitgalį nuvilnijo rajoninė „Pasienio fiestos“ šventė, kurioje  dalyvavo ir Lazdijų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Dvi dienas pareigūnai gyventojams, susirinkusiems į šventės renginius, aiškino gaisrinės saugos taisykles, dalijo lankstinukus, Lazdijų miesto parke esančiame vandens telkinyje kartu su iš  Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atvykusiais narais vedė parodomąją programą apie saugų elgesį prie vandens ir vandenyje, rodė, kaip gelbėti bei gaivinti skęstančiuosius.

Šventės metu iškilmingame tarybos posėdyje už parodytą drąsą gelbėjant skęstantįjį  bei atliktą pilietinę pareigą Alytaus APGV viršininko A. Bautronio padėkomis ir Lazdijų mero dovanomis buvo apdovanoti aštuoni Lazdijų rajono Motiejaus Gustaičio gimnazijos 6-7 klasių moksleiviai. Jie gegužės 26 d.  po pamokų poilsiavo paplūdimyje prie Baltajo ežero įrengtoje aikštelėje. Po kurio laiko pastebėjo, kad ant pontoninio tiltelio prieš tai sėdėjęs vyras atsistojo ir pradėjo eiti, tačiau neišlaikė pusiausvyros ir įkrito į vandenį bei pradėjo skęsti. moksleiviaiMoksleiviai iš karto suprato, kad be pagalbos vyriškis neišplauks, nubėgo prie skęstančiojo, vieni bandė bristi, kiti siekė rankomis nuo tiltelio, neleisdami vyriškiui panirti po vandeniu. Tuo pačiu metu  jie paskambino telefonu 112 dėl pagalbos ir nubėgo prie pagrindinio kelio pasitikti ugniagesių. Atvykus pirmosioms Lazdijų PGT pajėgoms, bendromis vaikų jėgomis vyras jau buvo užkeltas ant tiltelio, tačiau buvo be sąmonės ir sunkiai  kvėpavo. Greitosios pagalbos automobiliu jis buvo pristatytas į Lazdijų ligoninės reanimacijos skyrių.

Gelbėjant skęstantįjį dalyvavo ir buvo apdovanoti Lazdijų rajono Motiejaus Gustaičio gimnazijos moksleiviai Inga Žvaliauskaitė (6a klasė), Saulė Bakšytė (6c klasė), Karolis Trečiokas (7b klasė), Gustė Zmirskaitė (6c klasė), Dovydas Baigys (6c klasė), Augustė Mocejūnaitė (6a klasė), Rokas Jankauskas (7b klasė) ir Pijus Piličiauskas (6c klasė).

kriminalai.com

šaltinis: VPGT informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *