Migracijos valdyba perspėja: kviečiant atvykti užsienietį, būtina nurodyti tikslius duomenis

migracijaMigracijos valdyba perspėja: kviečiant atvykti užsienietį, būtina nurodyti tikslius duomenis

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba (toliau – Migracijos valdyba) prašo norinčiųjų į šalį pasikviesti užsienietį atidžiai pildyti tokiu atveju reikalaujamus dokumentus – prašymą patvirtinti kvietimą užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką (toliau – LR) bei kitus, atskirus duomenis patvirtinančius dokumentus.

Teikiamus prašymus užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką tikrinantys ir tvirtinantys Migracijos valdybos Užsieniečių reikalų skyriaus pareigūnai pastebi asmenis nurodant klaidingus savo, kaip kviečiančiojo, ar kviečiamojo asmens duomenis.

Pareigūnai pastebi

Tikrindami atskirus atvejus, pareigūnai pastebi asmenis dokumentuose nurodant neteisingą užsieniečio laikino apgyvendinimo vietą, vardą ar pavardę, netikslų įmonės pavadinimą, kviečiant juridiniam asmeniui, ir pan. Klaidos dokumentuose užtęsia jų tvirtinimo procedūrą, vilkina užsieniečio kelionę, kelia įtarimų pareigūnams slepiant tikrąjį užsieniečio atvykimo tikslą ar dėl kitų priežasčių sąmoningai juos klaidinant.

Migracijos valdybos pareigūnus neramina

Migracijos valdybos pareigūnus neramina tai, kad klaidingai rašomų prašymų, pildomų blankų, kitų dokumentų daugėja. Kai kuriuos netikslumus, atsirandančius dėl neatsargumo ar nežinojimo, galima išsiaiškinti minėtą prašymą teikiant migracijos padalinyje su dokumentus priimančiu darbuotoju – tai laiduoja sėkmingą užsieniečio kvietimo proceso pradžią.

Tai sparčiai populiarėjanti ir patogi Migracijos departamento elektroninių paslaugų teikimo informacinė sistema

Kitaip gali būti prašymą patvirtinti kvietimą užsieniečiui laikinai atvykti į LR pildant ir teikiant per Elektroninių valdžios vartų portalo informacinę sistemą Epis. Tai sparčiai populiarėjanti ir patogi Migracijos departamento elektroninių paslaugų teikimo informacinė sistema, leidžianti formuoti elektroninį prašymą užsieniečiui pakviesti – lyginant 2014 ir 2015 metus, elektroniniu būdu teikiamų prašymų padaugėjo beveik 3,5 tūkstančio: 2014 patekta 21 319 prašymų, 2015 – 24 709.

Naudojantis Epis

Naudojantis Epis, kvietimą teikiančiam asmeniui nereikia vykti į migracijos tarnybos padalinį – pateiktas elektroninis prašymas su pridėtais reikalingais dokumentais pasiekia atsakingus darbuotojus ir yra nagrinėjamas taip pat, kaip pateikiamas migracijos tarnyboje. Jei dokumentai užpildomi tiksliai ir pateikiami laikantis Epis taisyklių, juos teikusiam asmeniui lieka laukti elektroniniu būdu patvirtinto kvietimo.

Siekiant išvengti nepasitenkinimo dėl ilgai laukiamo pareigūnų atsakymo ar kitų nepageidautinų aplinkybių, prašoma užsieniečius kviečiančiųjų atidžiai ir atsakingai pildyti reikalaujamus pateikti dokumentus, vengti tyčinių ar netyčinių klaidų.

Migracijos valdybos pareigūnai taip pat primena

Migracijos valdybos pareigūnai taip pat primena, kad, vykdydami nelegalios migracijos prevenciją, jie tikrina kviečiančiųjų nurodytas užsieniečiams apgyvendinti numatytas vietas, užsieniečio atvykimo bei įmonių tikslų pagrįstumą, kitas aplinkybes. Nustačius neatitikimus su prašyme nurodytais duomenimis, priimamas sprendimas atsisakyti tvirtinti kvietimą.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus apskr. VPK informacija.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *