Liepsnose žūva vis daugiau žmonių

Vasario 16-oji, deja, buvo pažymėta ir tragiškų gaisrų gausa, nes vien per praėjusią parą juose žuvo net 6 žmonės. Vasario 16-osios naktį gaisras kilo Vilniuje, Dvarčionių gatvėje stovinčiame individualiame gyvenamajame name. Atskubėję ugniagesiai, viename iš antro aukšto kambarių rado dūmais apsinuodijusio 48-erių metų namo savininko kūną. Deja, medikai konstatavo vyriškio mirtį. Per gaisrą išdegė sofa-lova, apdegė kambario apdaila, o nelaimės aplinkybės tiriamos.

Vasario 16–ąją apie 13 val. 30 min. Elektrėnų savivaldybėje, Vievio miestelyje, Kranto gatvėje, užsiliepsnojo gyvenamasis namas. Gaisro metu išdegė kambarys, o gaisravietėje buvo rastas smarkiai apdegęs 67-erių metų vyro kūnas. Gaisro aplinkybės tikslinamos. Vasario 17-osios naktį apie 1 val. 15 min. gaisras kilo Utenoje, Taikos gatvės daugiabučio namo bute. Per gaisrą išdegė vonios kambarys, išsilydė prieškambario lubų apdaila, o gaisravietėje rasta žuvusi 62-ejų metų buto savininkė. Ir šios nelaimės aplinkybės tiriamos.

Tą pačią naktį apie 1 val. 30 min. Kaune, Voveraičių gatvėje, užsiliepsnojo ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė viduje įrengto kambario perdanga, baldai, aprūko patalpos, o liepsnose žuvo 63-ejų metų vyras ir 62-ejų metų moteris. Gaisras įsiplieskė dėl dujų, žibalinių ir benzininių įrengimų eksploatavimo taisyklių pažeidimų.

Dar vienas tragiškas gaisras tą pačią naktį apie 2 val. kilo Vilniuje, Ūmėdžių gatvėje lauko virtuvėje. Per gaisrą sudegė pastato stogas, išdegė vidus, o gaisravietėje buvo rastas smarkiai apdegęs 45-erių metų vyro kūnas. Nelaimės aplinkybės tiriamos.

Šiemet liepsnose ir dūmuose jau žuvo 39 žmonės. Ir jeigu per šaltą sausio mėnesį gaisrai pasiglemžė 16 gyventojų gyvybių, tai įpusėjus vasariui, gaisruose jau žuvo net 23 žmonės. Beje, kaip rodo praėjusių metų gaisrų statistika, ir pernai vasarį žuvo daugiausia žmonių –24. Neramina ir tai, kad daugėja gaisrų, kuriuose žūva po 2 žmones. Šiais metais, deja, jau buvo net 8 tokie tragiški atvejai. Pagrindinės šių nelaimių priežastys – netvarkingos krosnys ir dūmtraukiai bei jų eksploatavimo taisyklių pažeidimai, neatsargus rūkymas ir elgesys su ugnimi, dažniausiai apsvaigus nuo alkoholio, elektrinių šildymo prietaisų eksploatavimo taisyklių pažeidimai. Daugiausia skaudžiausių gaisrų kyla vėlai vakare arba naktį, kaimo vietovėse, atokiuose vienkiemiuose, apleistuose pastatuose, todėl jie per vėlai pastebimi ir ugniagesiai pranešimus apie juos dažnai gauna pavėluotai. Paprastai tokių gyventojų būstuose nėra įrengtų dūmų signalizatorių, kurie įspėtų apie gaisro pavojų, nes dažniausiai dėl rūkymo ir neatsargaus elgesio su ugnimi žūsta socialiai remtini arba asocialūs žmonės. Tad tik pastebėję beįsiplieskiantį gaisrą, nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Kad artėjančio savaitgalio neaptemdytų skaudžios nelaimės, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja ir prašo gyventojų su ugnimi elgtis ypač atsargiai: nepalikti be priežiūros besikūrenančių, perkaitintų krosnių, degančių žvakių, įjungtų elektrinių šildymo prietaisų, nelaikyti prie jų greitai užsidegančių daiktų, nerūkyti lovoje, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų.

kriminalai.com

šaltinis: VPGD info.

Posted Under
Be kategorijos