Laikinai sustabdyta prekyba lenkiškais kiaušiniais

lenkiški kiaušiniaiKilus įtarimams, kad rinkoje galėjo būti platinami nepagerintuose narvuose laikomų vištų dedeklių kiaušinai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai pradėjo skubų patikrinimą ir laikinai uždraudė prekiauti viena lenkiškų kiaušinių partija. Patikrinimo metu nustatyti ir vartotojus galintys klaidinti ženklinimo pažeidimai.

Pirminiais duomenimis, kiaušinių partiją iš Lenkijos ūkio „Fermy wozniak“ įsigijo UAB „Maxima Lt“ prekybos tinklas. Šiuo metu prekybos tinklui laikinai uždrausta platinti ir parduoti kiaušinius rinkoje, kol vyksta tyrimas. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, tirdama situaciją, oficialiai kreipėsi į Lenkijos kompetentingą instituciją patvirtinimo, kad minėtas ūkis yra įvykdęs visus Europos Komisijos reikalavimus dėl dedeklių vištų gerovės. Gavus atsakymą, bus sprendžiama dėl tolimesnio minėtos kiaušinių partijos tvarkymo.

Draudimas Lietuvoje prekiauti nepagerintuose narvuose laikomų vištų dedeklių kiaušiniais įsigaliojo nuo šių metų sausio 15 d. Visos Lietuvos prekybos įmonės apie šį spendimą buvo informuotos iš anksto, dar 2011 m. gruodžio mėn. per Lietuvos prekybos įmonių asociaciją.

Europos Komisija taip pat pranešė, kad nuo 2012 m. sausio 1 d. pradės vykdyti atitinkamas kontrolės procedūras ir taikys nuobaudas reikalavimų dėl dedeklių vištų gerovės neįgyvendinusioms valstybėms.

Lietuvos dedeklių vištų laikytojai pagerino jų laikymo sąlygas ir šiuo metu visi paukštininkystės ūkiai atitinka reikalavimus, t. y. Lietuvoje dedeklės vištos laikomos pagerintuose narvuose, atitinkančiuose ES reikalavimus, palaidos ant kraiko paukštidėse ar ekologiniuose ūkiuose.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.