Laboratoriniai tyrimai parodė, kad ukrainietiškas alus stipresnis, nei buvo deklaruota gamintojo

Kėdainių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai uždrausta parduoti daugiau kaip 21 tūkst. butelių ukrainietiško alaus „Lvivske“ partiją, nustačius, kad etilo alkoholio koncentracija aluje viršijo gamintojo deklaruotą rodiklį.

Vykdant rinkoje parduodamo alaus kokybės tyrimus, iš prekybos centro UAB „Norfos mažmena“ (Raudondvario pl. 127, Kaunas), buvo atrinkti „Lvivske“ 4,0 % alaus (stiklinėje taroje po 0,5 l, gamintojas OAO PBK „Slavutič“, Ukraina) mėginiai laboratoriniam tyrimui.

Ištyrus mėginius Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, nustatyta, kad etilo alkoholio koncentracija aluje, importuotame iš Ukrainos, viršijo gamintojo deklaruotą 4,0 % rodiklį ir sudarė 4,87 tūrio %. Siekiant įsitikinti, ar alkoholio tūrio procentas teisingai nurodytas ir kitose to paties pavadinimo alaus partijose, buvo atrinktas papildomas dar vienos partijos mėginys. Ištyrus nustatyta, kad ir šiame mėginyje alkoholio koncentracija (4,78 tūrio %) viršijo etiketėse nurodytą rodiklį.

Atsižvelgus į tyrimų rezultatus, sustabdytas UAB „Rivona“ didmeninės prekybos sandėlyje saugomų 21 264 butelių OAO PBK „Slavutič“ gamybos alaus „Lvivske“ tiekimas į rinką. UAB „Rivona“ nurodyta atlikti visų importuotų partijų alaus laboratorinius tyrimus dėl etilo alkoholio koncentracijos nustatymo. Nustačius neatitikimų, įmonė privalės perženklinti alų ir vartotojams pateikti teisingą informaciją.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos