„Labaiteatro“ dovana ugniagesiams

labaiteatras lauzas lauzui nelygusGeriau dainuoti prie laužų, nei verkti prie gaisrų

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas sulaukė ypatingos dovanos – nuotaikingos prevencinės dainos „Ką tu dirbi?“, kurią padovanojo teatras „Labaiteatras“, kuriantis spektaklius, skirtus visai šeimai.  Pasak šio teatro režisierės ir aktorės Agnės Sunklodaitės, nuolat keliaujant po Lietuvą dažnai tenka matyti neatsakingo elgesio su ugnimi padarinius – išdegintas pievas ar ugnies nusiaubtus namus. „Prisižiūrėjus tokių vaizdų vienos kelionės metu ir gimė ketureilis apie gaisrus. Visai atsitiktinai jis derėjo su teatralizuotam koncertui „3P SHOW“ parašytos dainos „Ką tu dirbi?“ melodija,“ – sako A. Sunklodaitė.

Beje, teatro aktoriams  teko dalyvauti ir TV laidoje „Ugniagesiai gelbėtojai“, kurioje buvo mokoma, kaip tinkamai sukurti laužą. Filmuojant reportažą aktoriai  įsitikino, kad neatsakingai įkurto ir palikto neužgesinto laužo ugnis gali kaipmat išplisti ir imti viską naikinti. Beje, vien šiais metais dėl neatsargaus elgesio Lietuvoje jau kilo per 2150 gaisrų, kurie nusinešė 17 žmonių gyvybes.

„Esame socialiai atsakingas teatras, todėl tikimės, kad mūsų mintys, sudėliotos į dainos „Ką tu dirbi?“ žodžius, paskatins žmones nedaryti klaidų ne tik iškylaujant, bet ir kiekvieną dieną. Nes jei elgsimės atsargiai, apsaugosime save, savo artimą ir savo turtą. Juk tikrai geriau dainuoti prie laužų, nei verkti prie gaisrų,“ – teigia aktorė A. Sunklodaitė.

 „Nuoširdžiai dėkojame „Labaiteatras“ kūrybinei grupei už dainą! Nes įtaigiai, paprastai ir aiškiai pateikta žinia apie tai, kaip saugotis gaisro ar kitos nelaimės, yra labai vertinga. Daina „Ką tu dirbi?“ yra skirta jaunimo auditorijai, jiems priimtina kalba siunčiama žinutė apie gaisro pavojų gamtoje. Ją bandysime panaudoti socialinėje reklamoje,   o ypač – socialiniuose tinkluose, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Edgaras Geda. – Esame atviri pilietinėms iniciatyvoms – jas labai vertiname, nes jos padeda keisti visuomenės požiūrį į saugos kultūrą. Laukiame ir daugiau idėjų, kurios pakeistų Vilniaus ir Utenos apskričių kai kurių  gyventojų, tikinčių, kad deginti žolę naudinga, suvokimą.“

 

kriminalai.com

šaltinis: VPGT informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *