Klaipėdoje baigtas didelis heroino platinimo tyrimas

2016-09-14 heroino platinimo tyrimas Klaipėdoje baigtas didelis heroino platinimo tyrimas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė didelės apimties tyrimą dėl narkotinės medžiagos – heroino platinimo.

Uostamiesčio teisėsaugininkai kompleksinį tyrimą dėl kvaišalų platinimo daugiabutyje Klaipėdoje, Minijos g., pradėjo įvertinę kriminalinės žvalgybos metu gautus duomenis, taip pat reaguodami į atsakingų institucijų ir Klaipėdos miesto gyventojų pranešimus bei skundus. Teisėsaugininkų duomenimis, užfiksuoti mirtini apsinuodijimai narkotikais, įsigytais šiame daugiabutyje.

Nustatyta, kad

2016-09-14 heroino platinimo tyrimas Nustatyta, kad narkotikus daugiabutyje platino niekur nedirbančios, ne kartą už vagystes, disponavimą nusikalstamu būdu gautu turtu, neteisėtą disponavimą narkotikais teistos, taip pat administracinėmis nuobaudomis baustos romų tautybės moterys.

2016 m. kovo mėn. pradžioje „Žvejybos uosto“ rajone atlikta stambi policijos operacija. Pareigūnams talkino Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės kinologai su tarnybiniais šunimis bei Klaipėdos savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai.

2016-09-14 heroino platinimo tyrimas Rasta įvairių narkotikų ir psichotropinių vaistų

Pas įtariamuosius rasta įvairių narkotikų ir psichotropinių vaistų. Pas vienos įtariamosios nepilnametę dukrą aptikti 27 parduoti paruošti lankstinukai su heroinu. Narkotikai buvo platinami sulaikytųjų mažamečių ir nepilnamečių vaikų akivaizdoje.

Buvo sulaikytos ne tik kvaišalų platintojos, bet ir dešimtys narkotikų vartotojų. Į Klaipėdos apskrities VPK areštinę uždarytos keturios moterys, vėliau joms buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas. Dar vienai 1979 metais gimusiai nėščiai ir 3 metais už ją vyresnei įtariamosioms buvo paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

2016-09-14 heroino platinimo tyrimas Tęsiant tyrimą 2016 m. kovo mėn. pabaigoje KPONTV pareigūnai sustabdė automobilį, kuriuo važiavo romų tautybės sugyventiniai su dviem mažamečiais vaikais. Kratų metu pas sulaikytąją buvo rasti narkotikai ir psichotropiniai vaistai. Įtariamoji buvo suimta, o jos vaikai perduoti Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistams.

2016 m. balandžio mėn. tyrėjai pakartotinai atliko kratą Minijos g. daugiabutyje, kovo mėn. suėmimo išvengusios įtariamosios bute. Pas romų tautybės 1976 metais gimusią klaipėdietę rasta heroino.

2016-09-14 heroino platinimo tyrimas 2016 m. gegužės mėn. buvo gauta duomenų, kad moteris nenutraukė savo nusikalstamos veikos ir toliau platino narkotikus, todėl jai buvo paskirta griežčiausia kardomoji priemonė.

Viso tyrimo metu buvo užbaigtos dvi daugiaepizodės baudžiamosios bylos. Dar du ikiteisminiai tyrimai buvo išskirti į atskirus tyrimus ir užbaigti supaprastinto proceso tvarka. Baudžiamojon atsakomybėn patraukta 13 kaltinamųjų, iš jų 8 – už heroino, taip pat ir dideliais kiekiais, platinimą.2016-09-14 heroino platinimo tyrimas

2016 m. rugpjūčio mėn. Klaipėdos miesto apylinkės teismas paskelbė apkaltinamuosius nuosprendžius. Narkotikų platintojoms paskirtos skirtingos pagal griežtumą kriminalinės bausmės – nuo baudos, atidėto laisvės atėmimo iki terminuoto laisvės atėmimo pataisos namuose. Griežčiausia paskirta bausmė – 6 m. laisvės atėmimo.

Uostamiesčio policijos pareigūnai ir toliau vykdys kompleksinius tyrimo veiksmus užkardant, atskleidžiant bei tiriant neteisėtą narkotikų apyvartą.

2016-09-14 heroino platinimo tyrimas KPONTV dėkoja neabejingiems klaipėdiečiams, suteikusiems vertingos informacijos apie jiems žinomas narkotikų platinimo vietas, taip pat Klaipėdos savivaldybės administracijai už aktyvų bendradarbiavimą tyrimo metu.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti baudžiama laisvės atėmimu nuo 2 iki 15 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos aps. VPK informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *