Kyšininkavimo ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimo byla perduota teismui

Klaipėdos apygardos prokuratūra kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnais baigė ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų valstybės tarnybai, finansų sistemai bei teisingumui – byla su kaltinamuoju aktu paskutiniąją praėjusių metų darbo dieną perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Įtarimai reikalavus kyšio ir jį priėmus, legalizavus nusikalstamu būdu įgytus pinigus, trukdžius ikiteisminio tyrimo pareigūnams atlikti savo pareigas, suklastojus dokumentą bei dėl kitų nusikalstamų veikų pareikšti vienos Klaipėdos uždarosios akcinės bendrovės 62 m. direktorei.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad ji, būdama valstybės tarnautojai prilygintu asmeniu, 2010 m. pabaigoje tiesiogiai savo naudai per kelis kartus reikalavo duoti kyšį ir tiesiogiai savo naudai priėmė kyšį iš bankrutavusios bendrovės direktoriaus už teisėtą veikimą, vykdant įgaliojimus, t.y. už tai, kad ji atliks bankrutavusios bendrovės bankroto procedūras ir likviduos bendrovę.

Be to, dalį iš 10 tūkst. litų kaip kyšį gautų pinigų įtariamoji legalizavo, t.y. 2011 m. balandį jais atsiskaitė su kitu asmeniu už bankrutavusios bendrovės archyvo sutvarkymą.

Bendrovės direktorei teks atsakyti ir dėl trukdymo ikiteisminio tyrimo pareigūnams atlikti savo pareigas: 2011 m. liepos mėn., pareigūnams atliekant kratą bendrovės patalpose, direktorė suplėšė du 200 litų nominalo banknotus, gautus kaip dalį kyšio, metė juos  į šiukšlių dėžę bei kitais savo veiksmais trukdė pareigūnams atlikti teisėtas  procedūras.

Įtariamajai skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos apygardos prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos