Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nutartį sukčiavimo dėl įdarbinimo Švedijos Karalystėje byloje

Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija paskelbė nutartį sukčiavimo byloje, kurioje nuteistasis E. P. (duomenys neskelbtini) Klaipėdos miesto apylinkės teismo 2011 m. balandžio 27 d. nuosprendžiu buvo nuteistas už tai, kad veikdamas bendrai su nenustatytu asmeniu, parengusiu veiksmų planą, viešai internete pateikė melagingus duomenis apie galimybę suteikti tarpininkavimo paslaugas įdarbinant fizinius asmenis užsienyje, t. y. 2009 m. vasario–kovo mėnesiais apgaule tarpininkavo dėl paslaugų suteikimo įdarbinant 14 fizinių asmenų. Tokiu būdu nuteistasis užvaldė svetimą turtą už 15000 Lt.

Nuteistasis E. P. apeliaciniu skundu prašė panaikinti nuosprendį ir jį išteisinti. Nurodė, kad apylinkės teismo išvados prieštarauja faktinėms bylos aplinkybėms, be to, nagrinėjant bylą buvo padaryti baudžiamojo proceso įstatymo pažeidimai, kurie suvaržė jo teises. Pasak nuteistojo, byloje nėra įrodymų, kad nors vienas iš nukentėjusiųjų dėl įdarbinimo būtų bendravęs su juo telefonu ar būtų žadėjęs juos įdarbinti. Dėl pervežimo paslaugos tarėsi tik su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu, kuris su juo atsiskaitė už pervežimo paslaugą. Apeliantas įsitikinęs, jog bylos nagrinėjimas apylinkės teisme buvo paviršutiniškas, į bylos esmę teismas neįsigilino, buvo šališkas, todėl nuosprendis neteisėtas ir nepagrįstas.

Atmesdama E. P. apeliacinį skundą, kolegija padarė išvadą, jog pirmosios instancijos teismas visapusiškai ir išsamiai ištyrė bei tinkamai įvertino byloje esančius įrodymus ir padarė pagrįstą išvadą, kad nuteistasis padarė nusikalstamą veiką, numatytą BK 182 str. 1 d. Apeliacinės instancijos teismo vertinimu, priešingai, nei apeliaciniame skunde nurodo nuteistasis, byloje surinkti ir teisiamojo posėdžio metu ištirti įrodymai neabejotinai patvirtina, kad jis suvokė kartu su nenustatytu asmeniu darąs bendrą nusikaltimą, savo veiksmais realizuojąs bendrą nusikalstamą sumanymą apgaule užvaldyti kitų asmenų pinigus, todėl nuteistajam baudžiamasis įstatymas pritaikytas tinkamai ir jį išteisinti nėra jokio pagrindo.

Šis Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

kriminalai.com

šaltinis: KAT info.

Posted Under
Be kategorijos