Klaipėdos apskrities policijoje tartasi dėl socialinės pagalbos benamiams

klaipėdos apskrities policijaKlaipėdos apskrities policijoje tartasi dėl socialinės pagalbos benamiams

Sausio 8-ąją Klaipėdos apskrities VPK įvyko susitikimas dėl benamių problemos sprendimo uostamiestyje. Jame dalyvavo Klaipėdos vicemerė Judita Simonavičiūtė, Nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė, Greitosios medicininės pagalbos stoties vyriausiasis gydytojas Rimvydas Juodviršis, Klaipėdos apskrities VPK viršininkas Alfonsas Motuzas ir kiti pareigūnai.

Politikė, atsakingų institucijų ir nakvynės namų atstovai susirinko pasitarti, ką kiekvieni atskirai ir bendradarbiaudami galėtų padaryti, kad efektyviai veiktų socialinės pagalbos benamiams sistema.

Policija akcentavo, jog klausimas, kur vežti jos akiratyje atsidūrusius benamius, yra spręstinas labai skubiai. Tokių atvejų, kai žmonės šals speige, gali būti net artimiausią parą.

Visi susitikimo dalyviai sutiko, jog didelis minusas – įstaigos, teikiančios specifines paslaugas, pirmiausia, išblaivinimą, nebuvimas. Nėra kam priimti benamius dienos metu. Vicemerė žadėjo kuo greičiau kviesti atverti turimų patalpų duris benamiams visuomenines ir religines organizacijas.

Nakvynės namų direktorė patikino, jog naktimis, 20-8 val., jie priims visus neagresyvius benamius, net ir neblaivius. Su policija susitarta, kad patruliai, pristatydami nakvosiantįjį, prevenciškai pasikalbės su jau apsistojusiais nakvynės namuose žmonėmis, pasižiūrės tvarkos, pabendraus su nakvynės namų personalu. Tokį policijos pažadą labai palankiai priėmė nakvynės namų direktorė.

Susitikimo metu kalbėta ir apie didelį atgarsį sukėlusį jauno benamio mirties atvejį. Policijos atliekamas ikiteisminis tyrimas nustatys vyro mirties priežastį ir kitas aplinkybes.  Pradėtą tarnybinį patikrinimą žadama baigti kitą savaitę. Apie jo rezultatus informuosime papildomai.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos apskr. VPK informacija.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *