Klaipėdoje muitinės kriminalistai sulaikė du prabangius tariamai į Afganistaną gabentus automobilius (foto)

konteineris_su_auto_is_javMuitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai ketvirtadienio vakarą Klaipėdoje sulaikė jūrinį konteinerį, kuriame aptiko du prabangius beveik pusės milijono litų vertės automobilius. Iš JAV atplukdyti naujutėlaičiai automobiliai, įtariama, vogti, oficialiai deklaruota, kad juos ketinta toliau vežti į Afganistaną.

Gruodžio 12 d. apie 17 val. Klaipėdos Pilies jūrų uosto posto pareigūnams buvo deklaruota, kad į Lietuvą iš JAV laikinam saugojimui atgabenti du lengvieji automobiliai – 2005 m. gamybos „Toyota Sequoia“ ir tais pat metais pagaminta „Mitsubishi Endeavor“. Abu automobiliai turėjo būti jūriniame konteineryje, jų siuntėjas – amerikiečių ofšorinė kompanija nurodė, kad juos perdirbus ketinama vežti toliau, į Afganistaną.

Tačiau MKT pareigūnai, atlikę krovinio rizikos įvertinimą, nusprendė automobilius detaliai patikrinti. Atvėrus minėtą jūrinį konteinerį, paaiškėjo, kad jame yra visai kiti naujutėlaičiai (dokumentuose nurodyta 2014 m. gamybos data) prabangūs automobiliai – „Land Rove“r ir „Porsche Cayenne“. Bendra jų vertė siekia 443 tūkst. Lt. Įtariama, kad abu automobiliai buvo pavogti JAV.

Muitinės kriminalistai dviem paroms sulaikė Lietuvoje įregistruotos įmonės, pateikusios deklaraciją automobilių laikinam įvežimui perdirbti, deklarantą Lietuvos pilietį V. M.

MKT Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos.

kriminalai.com

šaltinis: MKT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.