Kioskų era Šiauliuose baigiasi?

kioskasKadangi nuo 2012 m. sausio 1 d. įsigaliojo draudimas prekiauti gamyklų supilstytais į tarą natūralios fermentacijos sidru, alumi ir alaus mišiniais kioskuose, bendruomenės pareigūnai domėjosi, kaip Šiauliuose šio reikalavimo laikosi Pietiniame miesto rajone esantys kioskai.

Sausio 5 d. Šiaulių miesto policijos komisariato Pietinės policijos nuovados bendruomenės pareigūnai vykdė prevencinę priemonę, kurios tikslas – nustatyti, ar miesto prekybos įmonės laikosi naujų Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatų.

Priemonės metu buvo patikrinti kioskai, esantys Architektų, Dainų, Lyros ir Gytarių gatvėse. Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimų nenustatyta. Nei viename iš patikrintų kioskų alkoholinių gėrimų nerasta ir prekyba nevyko. Vieni prekiautojai aiškino, kad prekybos alkoholiu nebevykdo, nes laikosi įstatymo, o Gytarių gatvėje esančio prekybos kiosko savininkė pareiškė, kad kioską uždaro, nes pagrindinės pajamos buvo gaunamos, parduodant alkoholinius gėrimus, todėl toliau dirbti būtų nuostolinga. Keletas buvusių prekybos kioskų pertvarkyti į paviljonus, kadangi juose prekyba alkoholiniais gėrimais galima. Visų patikrintų įmonių savininkai ir pardavėjos tikino susipažinę su Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimais ir žino, jog už alkoholinių gėrimų prekybos taisyklių pažeidimus yra numatyta griežta atsakomybė.

kriminalai.com

šaltinis: Šiauliu apsk. VPK info.