Keturračiu į Rusijos teritoriją įvažiavęs klaipėdietis prisišaukė nemalonumų

keturatisKeturračiu į Rusijos teritoriją įvažiavęs klaipėdietis prisišaukė nemalonumų

Kuršių marių ledu keturratį motociklą vairavęs klaipėdietis pažeidė sieną su Rusija ir į jos teritoriją įvažiavo apie puskilometrį. Grįžusį į Lietuvos pusę jį sulaikė laivu ant oro pagalvės „Christina“ atskubėję pasieniečiai.

Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai, naudodamiesi teritorinės jūros ir Kuršių marių stebėjimo sistema, ant marių ledo užfiksavo neteisėtą valstybės sienos kirtimą iš Lietuvos į Rusijos teritoriją. Maždaug už pusketvirto kilometro nuo Kuršių nerijos kranto keturratis motociklas į Rusiją įvažiavo apie 545 metrus, apsisuko ir grįžo į Lietuvos teritoriją.

Tuo metu į šią vietą atvyko pasieniečių laivo ant oro pagalvės „Christina“ įgula. Ji pažeidėją sulaikė. Vyras ir jo vairuotas keturratis motociklas buvo pristatyti į Neringos užkardą. Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 39-erių klaipėdietis.

Matomumas ant Kuršių marių tuo metu buvo labai geras. Artėdamas prie sienos pažeidėjas negalėjo nematyti specialių stulpų su ryškiomis juostomis ir įspėjamaisiais užrašais, kuriais čia nužymėta valstybės sienos apsaugos zona. Ji Kuršių mariose nuo sienos linijos tęsiasi apie 200 metrų ir į ją galima patekti tik turint pasieniečių leidimus.

Nebuvo jokių požymių, kad klaipėdietis sieną kirto dėl neatsargumo – už tai grėstų tik administracinė atsakomybė.

VSAT Pakrančių apsaugos rinktinėje dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Po apklausos pasieniečiai klaipėdietį paleido. Keturratis motociklas saugomas Neringos užkardoje.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *