Dėmesio: elektroniniu paštu plinta kompiuterių virusas

InternetasDėmesio: elektroniniu paštu plinta kompiuterių virusas

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja:

– apie elektroninio pašto žinutėmis platinamą kenksmingą programinį kodą (kompiuterių virusą).

Jeigu gavote elektroninį laišką su įtartinomis bylomis ir tekstu   „gautas SMS kodas: ***“ (pakeista) arba „MMS kodas: 6zw***“ (pakeista), CERT-LT rekomenduoja neatidaryti su tokiais el. pašto laiškais gautų bylų ir neaktyvinti juose esančių nuorodų. Jei aktyvinsite tokiuose elektroniniuose laiškuose esančias bylas – kompiuteris bus apkrėstas virusu.

Atkreipiamas dėmesys, kad siekiant suklaidinti elektroninės žinutės gavėjus, yra suklastotas siuntėjo adresas – jis pakeičiamas į Lietuvoje veikiančių judriojo ryšio operatorių pavadinimus ir  pridedami atsitiktiniai telefono numeriai.

CERT-LT, išnagrinėjusi gautus kenkimo programos pavyzdžius, nustatė, kad tai gali būti  botneto rūšies kenkimo programa, su kuria gali būti perimtas kompiuterio valdymas, pasisavinti kompiuterio naudotojo elektroninės bankininkystės ir kiti asmeniniai duomenys.

CERT-LT rekomenduoja:

Atidžiai patikrinkite gauto elektroninio laiško turinį prieš atidarydami prisegtas bylas, neatidarykite įtartinų laiškų ir su jais siunčiamų bylų.

Gavus panašaus pobūdžio elektroninius laiškus, kviečiame pranešti apie tai CERT-LT https://www.cert.lt/pranesti.html.

kriminalai.com

šaltinis: RRT info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *