Kenos užkardoje Molėtų gimnazistai buvo susipažindinti su tranzitinių traukinių kontrole

kenos postasKetvirtadienį į VSAT Vilniaus rinktinės Kenos užkardą atvyko 20 moksleivių iš Molėtų gimnazijos, tarp kurių buvo ir jaunųjų šaulių. Kenos pasieniečiai juos supažindino su užkardos veikla, naudojama įranga, pasieniečių darbo subtilybėmis, per Lietuvą vykstančių tranzitinių traukinių kontrole.

Šis renginys organizuotas siekiant viešinti Išorės sienų fondo (ISF) lėšomis finansuotus projektus ir siekiant propaguoti pasieniečio profesiją.

Jaunuoliams buvo parodytas filmas apie Vilniaus rinktinę ir jai pavaldžių Padvarionių, Kenos, Lavoriškių, Vilniaus ir Kauno oro uostų bei kitų užkardų veiklą, jų uždavinius bei dažniausiai nustatomus teisės aktų pažeidimus.

Pristatydamas Kenos užkardos veiklą jos vadas Tomas Alekna daugiausiai dėmesio skyrė Specialiajai tranzito schemai (STS), kurios užtikrinimui yra skiriamas labai didelis dėmesys bei naudojamos vienos pažangiausių technologijų: nuo kompaktiškų nešiojamų kompiuterių, veikiančių realaus laiko režimu, vaizdo stebėjimo sistemų, dokumentų patikros įrangos iki ant traukinių montuojamų GPS siųstuvų ir kt.

Moksleivius T. Alekna taip pat supažindino, kaip užkardoje organizuojamos taktinės pratybos, bendradarbiaujama su policija, URM konsuliniais darbuotojais, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnais ir įgyvendindami STS reikalavimai.

Be to, jaunuoliams užkardos vadas suteikė informacijos, kur reikia kreiptis, norint tapti pasieniečiu, kur mokoma šios profesijos bei kokios yra jos perspektyvos.

Ekskursijos metu molėtiškiai pamatė pareigūnų darbo vietas, stebėjo, kaip veikia dokumentų patikros įranga VSC-6000, kaip vykdomas tranzitinio traukinio stebėjimas, kokios naudojamų vaizdo stebėjimo sistemų ypatybės bei kaip dirbama su Jonizuojančios spinduliuotės kontrolės sistema.

kriminalai.com

6altinis: VSAT Vilniaus rinktinės Kenos užkardos inf.