Kelių policijos valdybos Nusikalstamų veikų eismo saugumui tyrimo skyrius mini savo veiklos dešimtmetį

keliu policininkai kaunasSausio 13 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Nusikalstamų veikų eismo saugumui tyrimo skyriaus pareigūnai paminėjo savo veiklos dešimtmetį.

L. e. Kelių policijos viršininko pareigas Remigijus Stukas pasveikino visus susirinkusius bei paminėjo, kad šio skyriaus pareigūnų profesionalumo dėka išaiškinama labai daug sudėtingų bylų.

Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus viršininkas Tautvydas Pučius perskaitė Kauno apskr. VPK viršininko Algirdo Kaminsko įsakymą dėl pareigūnų apdovanojimo.

Padėkos raštu už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą apdovanoti:

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Nusikalstamų veikų eismo saugumui tyrimo skyriaus viršininkas komisaras Georgijus Savickis, komisaras inspektorius Eugenijus Dubauskas, komisaras inspektorius Nerijus Korženiauskas, vyresniosios inspektorės Živilė Liutkevičė ir Rima Jomantaitė.

Nusikalstamų veikų eismo saugumui tyrimo skyriaus viršininkas Georgijus Savickis skyriaus pareigūnų vardu padėkojo vadovams, kad yra pastebėti ir įvertinti bei trumpai apžvelgė skyriaus darbo kelią nuo jo įkūrimo – 2002 m. sausio 14 d.

„Policijos generalinio komisaro įsakymu, 2001 m. rudenį, eksperimento tvarka Kelių policijos kvota buvo prijungta prie tardymo. Visi tardytojai eilės tvarka važiuodavo į eismo įvykius, tačiau tyrimą atlikdavo tam tikra tardytojų grupė, kuri specializavosi tirti eismo įvykius. Darbo krūvis buvo didelis, avaringumas vis didėjo. Pavyzdžiui, tuometinis tardytojas Danas Česnaukas tirdavo iki 80 baudžiamųjų bylų. Tai praktiškai nerealus darbo krūvis. Esant tokiai padėčiai atsirado poreikis kurti specializuotą padalinį, kurio pareigūnai patys vyktų į eismo įvykių vietas bei patys atliktų eismo įvykių aplinkybių tyrimą, t. y. atliktų tyrimą nuo pradžios iki procesinio sprendimo priėmimo. Tuometinio Tardymo valdybos prie Kauno m. VPK viršininko Sergejaus Judo iniciatyva 2002-01-14 Tardymo valdyboje buvo įsteigtas Eismo saugumo įvykių tyrimo poskyris, kuriame pradėjo dirbti 7, o vėliau 8 pareigūnai. Prisimenu Tardymo valdybos vadovo žodžius: „Nedirbsit – išformuosim“, ir taip praėjo 10 metų.

2003-05-01 įvykus reformai bei įsigaliojus naujam Baudžiamajam bei baudžiamojo proceso kodeksams, buvome Viešosios policijos pavaldume, kitaip sakant grįžome namo. Tapome Kauno m. VPK viešosios policijos Eismo priežiūros tarnybos Nusikalstamų veikų eismo saugumui tyrimo skyriumi, o 2008-10-01, įvykus reformai, Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Nusikalstamų veikų eismo saugumui tyrimo skyriumi.

Didėjant avaringumui, kuomet vienam tyrėjui teko tirti 45–50 ikiteisminio tyrimo bylų bei VPK vadovybei įvertinus darbo krūvius, buvo įsteigti dar du etatai. Vidutiniškai per mėnesį tekdavo registruoti 50–60 ir daugiau ikiteisminių tyrimų, kadangi buvo reikalaujama dėl menkiausio sužalojimo pradėti ikiteisminį tyrimą. Būdavo atvejų, kai dienos metu vienas paskui kitą buvo registruojama 10–11 eismo įvykių, tai būdavo rekordas. Dalis ikiteisminių tyrimų keliaudavo į teismą, o dalis buvo nutraukiama nenustačius nusikalstamos veikos požymių. Teko tirti Čekų, Baltarusių, Lenkų bylas, kuomet mūsų piliečiai svetur padarydavo eismo įvykius. Pavyzdžiui, vienoje Lenkų byloje, eismo įvykyje dalyvavo lietuvių turistinis autobusas, kuriame važiavo lietuviai, estai, latviai, vokiečiai ir prancūzai, iš viso apie 50 žmonių, apie 40 žmonių buvo sužeista ir vienas žuvęs. Galime įsivaizduoti, kokia buvo bylos tyrimo apimtis.

Smagu paminėti ir tai, kad iš mūsų skyriaus du pareigūnai buvo paskirti į aukštesnes pareigas: Danas Česnauskas, dabartinis Patrulių rinktinės vadas, Marius Kazlauskas dirba Kauno rajono apylinkės prokuratūroje prokuroru ir kuruoja Kauno r. PK tyrėjus, atliekančius ikiteisminį tyrimą eismo įvykių bylose.

Naudodamasis proga noriu padėkoti pareigūnams, atėjusiems dirbti į skyrių vėliau, taip pat, kurie šiandien buvo apdovanoti už jų svarų indėlį. Eismo įvykių registravimo skyriaus pareigūnams už bendrą darbą ir tarpusavio supratimą bei kitų valdybos skyrių pareigūnams už bendradarbiavimą. O mūsų skyriaus kolektyvui linkiu, kad darbo kokybės ir profesionalumo kartelė niekuomet nesmuktų, o tik kiltų“, – sakė viršininkas Georgijus Savickis.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno apskr. VPK info.