Kelių „erelį“ pasieniečiai drausmina tūkstantinėmis baudomis

Nuotrauka iš VSAT archyvo

Pasieniečiams gerai pažįstamas kelių „erelis“ iš Vilkaviškio vėl „pasižymėjo“ – jis automobiliu dukart spruko nuo jį stabdžiusių Vištyčio ir Kybartų užkardų pareigūnų. Pasieniečiai jį sugavo ir skyrė tūkstantines baudas. Per kiek daugiau nei mėnesį vyras jų užsidirbo net keturias.

Penktadienį popiet Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės Vištyčio užkardos patruliai pasienyje su Rusija, kelyje Vištytis – Kybartai prie Girėnų kaimo, patikrinti stabdė automobilį „Audi A4“ lietuviškais valstybiniais registracijos numeriais.

Mašiną vairavęs vyras nepakluso uniformuotų VSAT pareigūnų reikalavimui ir dideliu greičiu nulėkė Kybartų link. Informacija apie bėglį buvo perduota kaimyninės Kybartų užkardos pasieniečiams, ruože budinčioms sargyboms bei Vilkaviškio rajono policijos komisariato pareigūnams.

Į Kybartus įvažiavusio „Audi A4“ persekiojimą tęsė Kybartų užkardos pasieniečiai. Iš pradžių VSAT pareigūnai bėglį stabdė krivūle bei įjungtais tarnybinio visureigio švyturėliais. Bėglys antrą kartą ignoravo reikalavimą sustabdyti transporto priemonę ir spruko pavojingai manevruodamas kiemais tarp gyvenamųjų namų.

Vairuotojui pavyko kuriam laikui dingti iš pasieniečių akiračio, tačiau VSAT pareigūnai jau žinojo jo tapatybę. „Erelis“ netrukus buvo sučiuptas sėdintis svetimame automobilyje, keleivio vietoje.

Išsiaiškinta, kad šis 22 metų Vilkaviškio gyventojas automobilį „Audi A4“ spėjo įvaryti į vieną garažą Kybartuose, kurį užrakino.

Sulaikytasis yra puikiai pažįstamas Lazdijų rinktinės pareigūnams. Šių metų sausio 24 ir 30 dienomis jis irgi mėgino sprukti nuo Kybartų užkardos pasieniečių. Pirmą kartą vilkaviškietį pasieniečiai nubaudė 3500 litų bauda už atsisakymą sustabdyti transporto priemonę. Antrą kartą už tą patį Kelių eismo taisyklių pažeidimą pasieniečiai jam skyrė 4 tūkst. litų baudą.

Niekur nedirbantis vyras šių baudų nėra sumokėjęs, todėl medžiaga dėl jų išieškojimo yra perduota antstoliams.

Šįkart VSAT pareigūnai pasielgė panašiai. Bėglį stabdę, persekioję ir jį sulaikę Kybartų užkardos pasieniečiai jam skyrė dar vieną 3500 litų baudą ir vėliau perdavė kolegoms iš Vištyčio užkardos. Šie už tai, kad vilkaviškietis nestojo ties Girėnų kaimu, jį nubaudė 4 tūkst. litų bauda.

Po apklausos vilkaviškietį pasieniečiai paleido.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.