Karo akademijos ketvirtakursiai mokėsi valdyti ir koreguoti ugnį

Kpt. M. Valatkevičius nuotrauka

Pagal Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos 2011–2012 mokslo metų studijų grafiką ketvirtakursiai kariūnai š. m. kovo 5–9 d. mokėsi ir sėkmingai baigė Netiesioginės ugnies valdymo ir koregavimo kursą (UVKK). Šis kursas buvo organizuojamas ir įgyvendinamas Lietuvos karo akademijos, Mindaugo MPB Sunkiosios ginkluotės, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono instruktorių. Mokymai vyko Lietuvos karo akademijoje, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione ir Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centro Pabradės poligone.

UVKK mokymų užduotys – atlikti ir įvertinti netiesioginės ugnies iškvietimą ir koregavimą bei atlikti šaudymą su 120 mm minosvaidžiais iš uždarųjų pozicijų.

IV kurso kariūnams buvo dėstoma specializuota medžiaga, organizuota išvyka į Lietuvos kariuomenės padalinius susipažinti su netiesioginės ugnies ginkluote (įvairių tipų minosvaidžiais, Artilerijos bataliono haubicomis ir stebėjimo įranga), surengtos pratybos artilerijos treniruokliu kariūnams supažindinti su ugnies koreguotojo darbu, atliktas praktinis netiesioginės ugnies koregavimas ir šaudymas Pabradės poligone, naudojant Mindaugo MPB. Sėkmingai baigusiems kursą Lietuvos karo akademijos kariūnams bus įteikti ugnies koreguotojo pažymėjimai.

kriminalai.com

šaltinis: KAM info.

Posted Under
Be kategorijos