Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras pernai padėjo išgelbėti per 300 žmonių

gelbetojai kariaiLietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) yra nuolat pasirengęs reaguoti į pranešimus, susijusius su paieškos ir gelbėjimo darbais, teršimo incidentais Baltijos jūroje, Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste ir Kuršių mariose. Per 2012 metus centras gavo 47 pranešimus apie įvairius incidentus, į kuriuos reaguodamas koordinavo paieškos ir gelbėjimo ir taršos likvidavimo jūroje operacijas.

Buvo gauta 19 pranešimų, reaguodamas į kuriuos centras koordinavo paieškos ir gelbėjimo operacijas Kuršių mariose, Klaipėdos uoste ir Baltijos jūroje. Visų šių operacijų metu buvo išgelbėti per 300 žmonių.

Daugiausiai pagalbos iškvietimų buvo gauta pavasarį, kai bėdon pakliūdavo pramogautojai ant aižėjančio Kuršių marių ledo. Pavasarinių gelbėjimo operacijų metu buvo išgelbėti 262 žmonės, o vienos tokios operacijos metu pagalba suteikta rekordiškai daug pramogautojų – net 201.

Dėl vandens taršos į JGKC pernai buvo kreiptasi 11 kartų. Pagalbos koordinuojant operacijas prireikė Klaipėdos uoste, Danės upėje ir Baltijos jūroje. Gauta informacija buvo perduota atsakingoms už teršalų likvidavimą tarnyboms, kurios ėmėsi atitinkamų priemonių taršos patvirtinimo nustatymui, o pasitvirtinus vandens taršos atvejui – taršos likvidavimui.

Taip pat JGKC gavo 17 pranešimų, susijusių su įvairios kitos pagalbos suteikimu laivų įguloms ir keleiviams, laivų gedimais ir gaisrais juose, kita pagalba jūroje ir Kuršių mariose. Dažniausiai tai buvo šiltuoju metų laiku vykę jachtų gedimai ir užplaukimo ant seklumos atvejai. Šios įvairios nestandartinės ir komplikuotos situacijos, koordinuojant JGKC buvo išspręstos sėkmingai be žmonių traumų ir nuostolių.

Jūros gelbėjimo koordinacinis centras, siekdamas užtikrinti personalo pasiruošimą reaguoti į įvairius incidentus ir koordinuoti sąveiką tarp paieškos ir gelbėjimo ir teršimo incidentų darbus atliekančių tarnybų, organizavo ir dalyvavo teorinėse ir praktinėse nacionalinėse ir tarptautinėse pratybose.

Gegužę JGKC ir Karinių jūrų pajėgų paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai” dalyvavo bendrose Karinių jūrų pajėgų ir Būtingės terminalo planinėse kovos su naftos tarša pratybose Baltijos jūroje.

Rugpjūtį JGKC ir Karinių jūrų pajėgų paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai” dalyvavo trišalėse Lietuvos, Rusijos ir Lenkijos paieškos ir gelbėjimo pratybose, JGKC atstovas stebėjo Suomijoje surengtas tarptautines taršos likvidavimo pratybas Suomijos įlankoje, kuriose taip pat dalyvavo Lietuvos laivas „Šakiai”.

Rugsėjį JGKC ir paieškos ir gelbėjimo laivas „Šakiai” dalyvavo Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste vykusiose civilinės saugos ir uosto apsaugos pratybose, kurių metu ruošėsi ekstremalios situacijos valdymo ir gelbėjimo veiksmams įvykus teroro aktui. Pratybose taip pat dalyvavo uosto tarnybos ir privačių kompanijų pajėgos, policijos greito reagavimo rinktinė „Aras”, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, medicinos personalas.

Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras – Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų padalinys, savo veiklą pradėjęs 2009 m. sausio 1 d. Šio centro uždaviniai yra organizuoti, koordinuoti ir vadovauti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbams paieškos ir gelbėjimo rajone, taip pat organizuoti, koordinuoti ir vadovauti naftos, kenksmingų medžiagų išsiliejimų ir kitų teršimo incidentų likvidavimo darbams jūros rajone.

kriminalai.com

šaltinis: KAM info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.