Kalėdų naktį pusbrolį sunkiai sužalojęs biržietis laisvės neteko po septynerių metų

Už sunkų sveikatos sutrikdymą septynerius metus užsienyje slapstęsis 42 metų biržietis S. Š. nuteistas šešerių metų laisvės atėmimu – valstybės kaltintoja prokurorė už sunkų nusikaltimą žmogaus sveikatai siūlė kaltinamajam skirti dvejais metais griežtesnę bausmę.

Nuteistasis privalės atlyginti dėl patirto sužalojimo pirmos grupės invalidu tapusiam nukentėjusiajam šimtą tūkstančių litų neturtinės žalos, jo motinai – 12 tūkstančių  498 litų turtinės ir 15 tūkstančių litų – neturtinės žalos, taip pat privalės atlyginti 74 tūkstančius litų gydymo išlaidų Valstybinei ligonių kasai.

Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorų perduotoje nagrinėti Biržų rajono apylinkės teismui nusikaltimų žmogaus sveikatai baudžiamojoje byloje S. Š. buvo kaltinamas 2006 metų gruodžio 26-osios naktį Biržuose dėl asmeninių nesutarimų ir pykčio kelis kartus akmeniu sudavęs nukentėjusiajam – savo pusbroliui į galvos sritį ir tyčia sunkiai sutrikdęs žmogaus sveikatą.

Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė, palaikiusi valstybinį kaltinimą, teigia, kad dėl kaltinamojo smurtinių veiksmų nukentėjęs jaunuolis patyrė sunkų sveikatos sutrikdymą, ilgą laiką buvo gydomas, dėl patirtų traumų tapo neįgalus ir prarado darbingumą, jis prarado galimybę savarankiškai judėti ir gyventi pilnavertį gyvenimą – tokios tyčia padarytos veikos pasekmės neatstatomos. Todėl atsižvelgiant į kaltinamojo padaryto sunkaus nusikaltimo pavojingumo visuomenei pobūdį ir pavojingumo laipsnį buvo prašoma skirti įstatymų numatytą griežtą laisvės atėmimo bausmę ir patenkinti nukentėjusiojo ir jo globėja pripažintos motinos ieškinius.

Prokurorų kaltinimus patvirtinęs teismas konstatavo, kad kaltinamojo veiksmai kvalifikuoti tinkamai, bylos duomenimis ir teisminiu tyrimu kaltė dėl jam inkriminuoto nusikaltimo padarymo yra įrodyta, jam skirtina bausmė griežtesnė negu sankcijoje numatytas bausmės vidurkis.

Už sunkų sveikatos sutrikdymą įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki 10 metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *