Jungtynėje Karalystėje pasislėpti nepavyko

antrankiaiPastaruoju metu vis daugiau lietuvių, emigravusių į užsienį ne dėl prastos mūsų šalies ekonominės situacijos, o dėl siekio pasislėpti nuo teisėsaugos persekiojimo ir išvengti bausmės už įvairius negerus darbus, grąžinami į Lietuvą. 38 metų šiaulietis Vaidas Miceika į gimtą šalį buvo parskraidintas praėjusiais metais prieš pat Kalėdas. Gruodžio 22-ąją Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai parskraidino jį iš Londono. Į savo gimtąjį miestą vyras žvelgia pro Šiaulių tardymo izoliatoriaus langelį. Jo laukia 2 metai ir 11 mėnesių nelaisvės.

Vaidas Miceika slapstytis pradėjo nuo 2010 metų rudens, kai tik sužinojo, kad bausmės už paskutinį padarytą nusikaltimą vykdymo atidėjimas panaikintas ir jis siunčiamas realiai atlikti bausmės į laisvės atėmimo vietą.

Vyras, vengdamas nelaisvės, išdūmė į užsienį ir įvairiomis legendomis mėgino pateisinti savo slapstymąsi. Praėjusių metų vasarą apylinkės inspektorė sulaukė jo telefoninio pranešimo, kad jis dėl akių tinklainės operacijos komplikacijų gydosi Londono klinikose ir rugpjūčio 10 d. žada atvykti į Lietuvą. Tačiau vyras Šiauliuose taip ir nepasirodė.

Vaidas Miceika – senas pareigūnų pažįstamas. Būdamas 16 metų, jis stojo prieš teismą pirmą kartą – už išžaginimą. Po aštuonerių metų atgavęs laisvę, pradėjo vogti. Net į šv. Ignaco kleboniją pro langą buvo įlindęs ir pasigrobęs įvairių daiktų. Vogė, net prisidengdamas policijos pareigūno vardu – 1999 metų balandį jis su bendrininku atėjo į vieną P. Lukšio g. butą, prisistatė policijos pareigūnais ir atliko „kratą“, po kurios šeimininkai pasigedo dviejų auksinių žiedų.

Vėliau jo nusikalstamos veiklos biografijoje atsirado ir turto prievartavimo faktas. 2004 metais jis su sėbrais, grasindami susidoroti, iš vieno šiauliečio reikalavo jų naudai perduoti turtą. Už pastarąjį nusikaltimą realios laisvės atėmimo bausmės negavęs ( jos vykdymas atidėtas 3 metams), V. Miceika nerimo. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, taikydami Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatyme numatytą prevencinio poveikio priemonę, jį ne kartą perspėjo nutraukti nusikalstamą veiklą. Tačiau jos savo noru jis nenutraukė. Ją 2008 metų sausį nutraukė Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnai, sulaikę V. Miceiką su draugu Šiaulių rajone, ties Ginkūnais, automobiliu gabenančius narkotines medžiagas. Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Subendrinęs bausmes už turto prievartavimą ir narkotinių medžiagų gabenimą, teismas V. Miceikai skyrė 2 metus ir 11 mėn. nelaisvės, tačiau bausmės vykdymą vėl trims metams atidėjo. Per tuos metus šiaulietis buvo įpareigotas be institucijos, prižiūrinčios bausmės vykdymo atidėjimą, sutikimo neišvykti iš gyvenamosios vietos ilgiau kaip septynioms paroms ir į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą sumokėti 1 300 litų įmoką. Kadangi vyras jam paskirtų baudžiamojo poveikio priemonių nevykdė, gyvenamojoje vietoje pareigūnai jo nuolat nerado, tad 2010 metų rugsėjo pabaigoje Šiaulių miesto ir rajono pataisos inspekcija kreipėsi į teismą dėl bausmės vykdymo atidėjimo panaikinimo.

Paieškos skyriaus pareigūnai iš pradžių gavo žinių, kad V. Miceika – Ispanijoje, po to – Jungtinėje Karalystėje, kurioje iki tarptautinės paieškos paskelbimo turėjo problemų su Hempšyro policija. Po to jo keliai vedė į kitus šios šalies miestus, kol galų gale įkliuvo vietos policijai.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.