IŠSPRĘSTA NEĮGALIĄ MOTINĄ NUŽUDŽIUSIO KAUNIEČIO BYLA

IŠSPRĘSTA NEĮGALIĄ MOTINĄ NUŽUDŽIUSIO KAUNIEČIO BYLA

Paskelbtas nuosprendis
Paskelbtas nuosprendis

išspręsta – 2018 m. gegužės 10 d. Kauno apygardos teisme paskelbtas nuosprendis 33-ejų kauniečiui A. J., nužudžiusiam bejėgiškos būklės savo motiną.

A. J. buvo kaltinamas tuo, kad 2017 m. birželio 8 d., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, turėdamas tikslą nužudyti savo neįgalią, bejėgiškos būklės motiną, tyčia pagalve užspaudė jai kvėpavimo takus, dėl ko ši įvykio vietoje mirė.

Kaltinamasis savo kaltę prisipažino. Jis teigė, kad jo motina sirgo, nebevaikščiojo, sunkiai kalbėdavo, nebuvo visiškai sąmoninga. Dėl motinos gydymo ir slaugos atsirado sunkumų, tam buvo reikalingos ir didelės piniginės sąnaudos, kurių nepakako. Darbą ir neįgalios motinos priežiūrą derinti sekėsi sunkiai. Kadangi turėjo materialinių problemų, negalėjo surasti, kur motiną paguldyti slaugai. Nebegalėdamas matyti, kaip ji kankinasi, ėmė galvoti apie jos nužudymą, planavo po to nusižudyti ir pats. Paskutinėmis dienomis iki nusikaltimo vartojo daug alkoholio.

Teismas sprendė

Visgi teismas sprendė, kad A. J. parodymai, jog jis nusikalstamais veiksmais nutraukė motinos kančias, yra nepagrįsti. Byloje duomenų, kad nukentėjusioji kentė kokias nors kančias, nėra. Dėl ligos ji nesuvokė aplinkos, negalėjo savimi rūpintis, o kaltinamasis girtavo, tad kilo ir materialinių, ir motinos priežiūros problemų. Taigi kaltinamasis savo motiną nužudė suvokdamas, kad ji yra bejėgiškos būklės.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinančiomis aplinkybėmis teismas pripažino tai, kad A. J. prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi, be to, nusikalstama veika padaryta dėl beviltiškos kaltininko padėties. Jo atsakomybę sunkinanti aplinkybė – nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio.

Atsižvelgęs į nustatytas aplinkybes, t. y. tai, kad šis nusikaltimas buvo padarytas tiesiogine tyčia, prieš sunkiai sergantį, garbaus amžiaus, bejėgiškos būklės šeimos narį, nesant rimto preteksto; taip pat į kaltinamojo asmenybę (anksčiau neteistas), jo atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių balansą, nusikalstamos veikos padarymo aplinkybes, teismas skyrė kaltinamajam bausmę, artimą minimumui – 9 metus laisvės atėmimo pataisos namuose.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.

kriminalai.com
šaltinis: Kauno apygardos teismo info.
Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *