Išaiškintas ir teismui perduotas nagrinėti prieš dvylika metų įvykdytas nužudymas

generaline prokuraturaIšaiškintas ir teismui perduotas nagrinėti prieš dvylika metų įvykdytas nužudymas

Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai išaiškino prieš dvylika metų Visagine įvykdytą žmogžudystę ir baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti Panevėžio apygardos teismui. Dėl šio sunkaus nusikaltimo kaltinami trys Lietuvoje gyvenantys asmenys.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2004 m. rudenį Visagine buvo nužudytas J. B., kurį kaltinamieji įtarė suteikus informaciją teisėsaugos institucijų pareigūnams apie narkotikų platinimą Visagino mieste.

2003 metais pagal gautą operatyvinę informaciją Visagino mieste buvo išaiškinta organizuota grupė, platinusi narkotikus. Sulaikytoje grupuotėje buvo ir kaltinamojo S. C. brolis bei policijos pareigūnai. Turimais duomenimis, toje byloje jokios informacijos J. B. pareigūnams nesuteikė. Jis buvo tik apklaustas. Kaltinamieji, veikdami organizuotoje grupėje ir siekdami nuslėpti savo pačių daromus nusikaltimus, t. y. narkotikų įsigijimą, gabenimą, platinimą, iš anksto parengė „nužudymo planą“: J. B. buvo nužudytas Visagine, viename iš garažų, ir vėliau užkastas Ignalinos rajone esančiame Gražutės regioniniame parke.

Buvo manyta, kad J. B. išvyko į užsienį, todėl 2005 m. pavasarį Visagino miesto policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl J. B. dingimo. 2013 m. pavasarį tyrimas buvo nutrauktas nenustačius nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Tačiau 2014 m. pabaigoje gavus svarbią informaciją Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiosios prokurorės nutarimu ikiteisminis tyrimas buvo atnaujintas ir tęsiamas dėl galimo nužudymo, nusikaltimo ar nusikaltimą padariusio asmens slėpimo ir nepranešimo apie nusikaltimą. Atnaujinto ikiteisminio tyrimo metu buvo gautos specialistų išvados, apklausti liudytojai, atlikti kiti procesiniai veiksmai.

Visiems kaltinamiesiems skirtos kardomosios priemonės – suėmimas.

kriminalai.com

šaltinis: Generalinės prokuratūros informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *